تجلیل از فعالان سینمای کودک؛«فیلشاه» انیمیشن پرمخاطب‌

جوایز فعالان تولید، پخش و اکران سینمای کودک و نوجوان در سال ۹۷ در مراسمی به مناسبت هفته ملی کودک اهدا شد.

به گزارش کودک پرس ، آیین تجلیل از فعالان تولید، پخش و اکران سینمای کودک و نوجوان با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

در بخش سینماهای دوستدار کودک (پرمخاطب‌ترین سینماهای کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۷)؛ به ترتیب «علی سرتیپی» مدیرعامل پردیس سینمایی کوروش، «سجاد نوروزی» مدیرعامل پردیس سینمایی آزادی و «محمدمهدی رجایی» مدیر پردیس سینمای چهارباغ اصفهان برگزیده شدند.

در بخش پخش کننده فعال سینمای کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۷ (از بین ۱۳ فیلم اکران شده سینمای کودک و نوجوان در سال ۱۳۹۷)؛ به ترتیب جوایز به «غلامرضا فرجی» مدیر پخش و سینماهای حوزه هنری، «حبیب اسماعیلی» مدیرعامل رسانه فیلمسازان مولود و «داریوش بابائیان» مدیرعامل شکوفا فیلم اهدا شد.

همچنین جایزه تهیه‌کننده پرمخاطب‌ترین فیلم کودک در سال ۱۳۹۷ به حامد جعفری تهیه‌کننده فیلم انیمیشن سینمایی «فیلشاه» تعلق گرفت.

 

سید جواد هاشمی تهیه‌کننده برگزیده سال

اما در بخش دیگر مراسم، جایزه تهیه‌کننده برگزیده سال برای فعال‌ترین تهیه‌کننده سینمای کودک در سال ۱۳۹۷ که دو فیلم را ساخته و اکران کرده است، به سیدجواد هاشمی تهیه‌کننده فیلم‌های «پیشونی سفید۲» و «پیشونی سفید۳» اهدا شد.

در بخش سینمای دوستدار کودک و فعال در حوزه اکران‌های دانش‌آموزی، جایزه به «مجید فولادوند» (مدیر پردیس سینمایی کیان) تعلق گرفت.

همچنین در بخش سامانه اردویی مدارس، «هومن رازدار» مدیرعامل انجمن اوقات فراغت برگزیده شد.

مراسم قدردانی از برترین‌های تولید، پخش و اکران سال ۹۷، در راستای توجه به تلاش‌های بخش خصوصی در رونق سینمای کودک و ارزیابی فعالان در حوزه اکران برگزار شد.

 

تجلیل از یادگاران شهدای مدافع حرم

در بخش دیگری از این مراسم، نوبت به تجلیل از فرزندان شهدای گرانقدر مدافع حرم رسید.

در این بخش محمد متین، محمد و نهال قاضی‌خانی (فرزندان شهید عالی‌مقام مهدی قاضی خانی) و ملیکا رفیعی و مبینا رفیعی (فرزندان شهید عالی‌مقام محمد رئوف رفیعی) مورد قدردانی قرار گرفتند.

 

همچنین سید کاظم حسینی (برادر شهید عالی‌مقام سیدمحمد حسینی) در این مراسم مورد قدردانی واقع شد.

منبع: ایرنا