موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
207345
17 مهر 1398
افتتاح یک کتابخانه تخصصی به‌ نام کودک شهید حادثه تروریستی اهواز

هم‌زمان با هفته کودک کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان «شهید محمدطاها اقدامی» در محله بهداشت منطقه ۱۸ تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افتتاح می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، ایمان کرد، مدیرکل امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: یک باب کتابخانه به نام کتابخانه محله بهداشت پیش از این در منطقه ۱۸ تهران فعال بود که تصمیم گرفته شد به یادبود شهید محمدطاها اقدامی؛ کودکی که در آستانه ورود به مدرسه و در حادثه تروریستی سال گذشته اهواز به شهادت رسید، به‌عنوان کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان تغییر کاربری داده شود.

وی افزود: این کتابخانه با ۳۰۰۰ جلد کتاب کودک و ۱۰۰۰ جلد کتاب بزرگسال در حوزه تربیت و روانشناسی کودک در حوزه کودک و نوجوان تجهیز شده و قرار است خدمات ویژه‌ فرهنگی به این قشر ارائه دهد.

کرد با اشاره به مناسب‌سازی این کتابخانه برای قشر کودک و نوجوان توضیح داد: علاوه بر قرار دادن میز و صندلی‌های کودک، شرایطی پیش‌بینی شده است که بخشی از کتابخانه محلی برای بازی و سرگرمی کودکان باشد و آن‌ها بتوانند ساعتی از این فضای فرهنگی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: برنامه‌های ویژه‌ای برای غنا بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی کودکان در این کتابخانه در نظرگرفته‌ایم تا این مکان به‌عنوان پاتوق نویسندگان کودک شناخته شود و برنامه‌هایی شامل جلسات نقد و بررسی کتاب‌های کودک، داستان‌خوانی و شعرخوانی را میزبانی کند.

کرد همچنین درباره حضور کتابداران مخصوص کودک و نوجوان برای این کتابخانه عنوان کرد: اختصاص فضای تخصصی برای کودکان و نوجوانان و پیش‌بینی برنامه‌های فرهنگی و آموزشی زمینه‌ای را فراهم می‌کند که افراد از سنین پایین بتوانند با حضور در این مکان‌ها، با کتاب آشنا شده و ارتباط عمیق‌تری با کتاب برقرار کنند.

کتابخانه شهید محمدطاها اقدامی در هفته جاری به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و مراجعه‌کنندگان می‌توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ از خدمات آن استفاده کنند.

 

 

 

 

منبع: ایبنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین