موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
206916
11 مهر 1398
کرمی: توجه به کیفیت آثار از اولویت‌های جشنواره تئاتر کودک است

مدیر کل هنرهای نمایشی گفت:در دوره‌های گذشته جشنواره همدان به خوبی ثابت کرد که میزبان شایسته‌ای برای بزرگترین رویداد هنری حوزه کودک و نوجوان در کشور است.

به گزارش کودک پرس ، شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی در جلسه ستاد برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان با توجه کیفیت و کمیت آثار آنها را از اولویت‌های بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان دانست.

کرمی در ادامه اظهار داشت: در دوره‌های گذشته جشنواره همدان به خوبی ثابت کرد که میزبان شایسته‌ای برای بزرگترین رویداد هنری حوزه کودک و نوجوان در کشور است.

وی با بیان این که ظرفیت و پتانسیل استان چه در هنرمندان و چه نیروی انسانی ظرفیت یگانه‌ای است خاطر نشان کرد: در این جشنواره بخش عمده کارها بر عهده استان بوده و مرکز هم تلاش می‌کند با نظارت و حمایت، جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

کرمی افزود: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به مطالبه عمومی تبدیل شده است و من نگرانی‌ای درباره برگزاری این رویداد ندارم، زیرا معتقدم در طول بیست و پنج دوره برگزاری جشنواره تجربیات ارزنده‌ای کسب شده که می‌تواند برای دوره‌های آینده تأثیرگذار باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: اراده ما این است که این جشنواره به مطلوب‌ترین شکل ممکن برگزار شود و در این راستا تلاش کردیم در بخش‌های مختلف، بخصوص حوزه بین‌الملل از نظر کمی و کیفی آثار مناسبی انتخاب کنیم.

مجید قناد، دبیر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان هم در این جلسه از برگزاری جلسات متعدد با هنرمندان و اهالی رسانه خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم با هم‍فکری و یاری کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه، جشنواره خوبی در این دوره برگزار کنیم.

قناد با تأکید بر اینکه توجه به نیاز مخاطب کودک و نوجوان اولویت اصلی برگزاری جشنواره است، افزود: توجه به مضامین آموزشی و تربیتی کودکان و نوجوانان از دیگر موارد حائز اهمیت بوده و در انتخاب آثار هم به این نکته توجه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: جشنواره بیست و ششم با شعار «کودک، طبیعت و تئاتر» برگزار خواهد شد؛ در واقع هدف از انتخاب این شعار برقراری پیوندی عمیق بین نسل آینده‌ساز کشور با محیط زیست و طبیعت است و در بخش‌های مختلف جشنواره هم به صورت ویژه به این موضوع پرداخته خواهد شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان هم در ادامه گزارشی از فعالیت‌های دبیرخانه جشنواره در همدان ارائه کرد و با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ اثر از هنرمندان ۲۹ استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است گفت: تعداد آثار ارسالی به جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته رشد قابل توجهی دارد.

احمدرضا احسانی افزود: در بخش کودک ۸۲ اثر، بخش نوجوان ۵۰ اثر، بخش خیابانی ۶۶ اثر، بخش خردسال ۴۸ اثر و در بخش نمایشنامه‌نویسی ۵۷ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که این آمار نسبت به دوره بیست و پنجم حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

احسانی استقبال هنرمندان از جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان همدان را قابل توجه دانست و گفت: تلاش می‌کنیم این دوره از جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شده و رضایت هنرمندان شرکت کننده و مخاطبان کودک و نوجوان را همراه داشته باشد.

 

بیست و ششمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به دبیری مجید قناد با شعار «کودک، طبیعت، تئاتر» از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ در همدان برگزار می‌شود.

 

 

 

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین