تربیت والدین قصه‌گو در کارگاه‌های تخصصی کانون

آموزش فنون قصه‌گویی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های برگزاری کارگاه‌های قصه‌گویی برای پدرها و مادرها در کانون پرورش فکری است که با رویکرد نشان‌دادن مسیر درست در راه انتقال مفاهیم و ارتباط گرفتن با کودکان و نوجوانان‌ صورت می‌گیرد.

به گزارش کودک پرس ، پاییزه طاهری از مدرسان و مربیان باتجربه قصه‌گویی است که فنون قصه‌گویی را در این کارگاه‌ها به والدین آموزش می‌دهد.

وی توضیح داد: آشنایی با فنون قصه‌گویی، انتخاب قصه متناسب با سن مخاطب، فن بیان و همچنین قصه‌گویی با ابزار و بی‌ابزار از سرفصل‌های تدریس در این کارگاه‌ است.

طاهری با اشاره به این‌که والدین در این کارگاه‌ها با مبانی نظری و عملی قصه‌گویی آشنا می‌شوند، افزود: در این کارگاه‌ها که ۱۰ جلسه به‌طول می‌انجامد، مبانی ابتدایی قصه‌گویی تدریس می‌شود که البته برای آموزش تخصصی نیاز به برپایی کارگاه‌های تکمیلی نیز وجود دارد.

این مدرس قصه‌گویی در ادامه گفت: ارایه فنون قصه‌گویی به شیوه نظری در یادگیری والدین چندان موثر نیست بلکه روش عملی و ارایه قصه، کارآمدترین راه برای یادگیری آن‌هاست.

وی همچنین در پایان با اشاره به معرفی والدین برتر در امر قصه‌گویی به جشنواره‌ها گفت: این‌که بتوان پدر یا مادری را به جشنواره قصه‌گویی معرفی کرد، تنها به استعداد و البته علاقه‌مندی فرد برمی‌گردد. معمولا پس از برگزاری چنین کارگاه‌هایی، جشنواره مرتبطی برگزار می‌شود که در آن‌صورت، والدین علاقه‌مند و توانمند در این زمینه به جشنواره معرفی خواهند شد.

این کارگاه در فصل تابستان ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و ‌نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران در حال برگزاری است.

منبع: کانون پرورش فکری