هنرستان دولتی شهدای هسته‌ای پلمب شد

هنرستان دولتی شهدای هسته‌ای واقع در منطقه ۳ تهران، پلمب شد.

به گزارش کودک پرس ، هنرستان دولتی شهدای هسته‌ای واقع در منطقه ۳ تهران ساعاتی پیش پلمب شد.

پلمپ این مدرسه دولتی در حالی صورت گرفته است که دانش‌آموزان در حال فعالیت در پایگاه تابستانی بودند و این دانش‌‌آموزان به فضای بیرون مدرسه هدایت شدند.

 

 

مسعود ثقفی مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: چند روز است که یکی از نهادها که مالکیت حقوقی ۱۱ مدرسه تهران را داراست، حکم قلع و قمع این مدارس را گرفته است و اگر این احکام اجرا شود، ۸ هزار دانش‌آموز محصل در این مدارس سرگردان می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهر تهران به لحاظ فضای آموزشی جزو فقیرترین شهرهای کشور محسوب می‌شود، پلمب هر یک از مدارس، ما را با مشکلات عدیده‌ای برای سامان دادن به تحصیل دانش‌آموزان روبه‌رو خواهد کرد.

ثقفی تصریح کرد: به عنوان مثال یکی از این مدارس که در دوره دوم ابتدایی در منطقه ۲ تهران فعالیت می‌کند، حدود ۴۵۰ دانش‌آموز دارد و در صورت قلع و قمع شدن مدرسه، در اطراف آن تا شعاع طولانی هیچ مدرسه جایگزینی برای دانش‌آموزان وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه در تهران بالغ بر ۴ هزار مدرسه داریم، گفت:در حال حاضر حدود ۴۷ مدرسه با مالک حقیقی و با ۲۳ مدرسه نیز با مالک حقوقی در معرض قلع و قمع هستند که در صورت اجرای احکام این مدارس نیز تعداد زیادی از دانش‌آموزان تهرانی سرگردان می‌شوند.

 

 

 

منبع: فارس