کانون گیلان به میهمانی بچه‌های روستا رفت

مربیان بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی، کتاب‌خانه پستی و سیار روستایی کانون پرورش فکری گیلان با ویژه‌برنامه‌ی «با بچه‌های روستا» به میهمانی کودکان و نوجوانان روستای «دمیر اوغلی کشی» شهرستان آستارا رفتند.

به گزارش کودک پرس ، «با بچه‌های روستا»، برنامه‌ای ساختارمند و فرآیندمحور است که با همکاری بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی، کتاب‌خانه‌های پستی و سیار روستایی مراکز فرهنگی هنری کانون اجرامی‌شود.

ارایه‌ی خدمات فرهنگی به تمامی مخاطبان، کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان مناطق کم‌برخوردار روستایی، از جمله اهداف اجرای این فعالیت ‌هدف‌مند در تمامی روزهای سال به‌شمار می‌رود.

 این فعالیت هدف‌مند مربیان کانون این بار نیز با همراهی مجموعه‌های مختلف کانون پرورش فکری و با حضور احمد خدادوست، شاعر برجسته کودک و نوجوان در روستای «دمیر اوغلی کشی» شهرستان آستارا صورت ‌گرفت و یک روز خاطره‌انگیز را برای مخاطبان رقم ‌زد.

میهمان این برنامه و شاعر کتاب «دنیا چگونه شکل‌سیب است؟» طی این روز، نشستی صمیمانه با دانش‌آموزان مدرسه‌ «حُر» داشت و ضمن پاسخ‌گویی به پرسش‌های آنان، به‌خوانش اشعار برخی از آثار خود پرداخت.

شاعر مجموعه‌ی «شعر سبزه‌ها» هم‌چنین از اهمیت مطالعه کتاب برای کودکان سخن‌ گفت و آینده‌سازان ایران اسلامی را به ترویج این فرهنگ تشویق ‌کرد.

برپایی کارگاه نوشتن خلاق، معرفی شاعر و اهدای کتاب به حاضران، از دیگر برنامه‌های مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان بود.

منبع: کانون پرورش فکری