آغاز نظارت ۱۵ اکیپ سیار بر ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی پایتخت

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: اکیپ‌های بازرسی اداره‌کل در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در سطح مدارس شهر تهران بر روند ثبت‌‌نام نظارت دارند و همچنین ۱۵ اکیپ سیار نیز در مدارس دولتی، کار خود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش کودک پرس ، بدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران درباره میزان مقابله آموزش و پرورش با آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: این وزارتخانه همیشه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی پرچمدار بوده است و سایر سازمان‌ها نیز باید خود را به سرعت آموزش و پرورش برسانند.

وی درباره برخوردبا تجمل‌گرایی مدارس لاکچری که تبلیغات بسیاری نیز می‌کنند، گفت:‌این برخوردها باید جزو سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش باشد و ما مجری سیاست‌ها هستیم؛ شهر تهران برنامه‌هایی خارج از سیاست‌های آموزش و پرورش اجرا نمی‌کند.

مدارس حق دریافت ریالی از خانواده‌ها را ندارند/ استقرار اکیپ‌های نظارت

فولادوند درباره نظارت‌ها برای جلوگیری از اخذ وجوه توسط مدرسه هنگام ثبت‌نام و حین سال تحصیلی اظهار کرد: ما اعلام کرده‌ایم، هنگام ثبت‌نام و در طول سال تحصیلی هیچ مدرسه‌ای حق ندارد، ریالی وجه دریافت کند و اگر موردی مشاهده شد، باید مشخصات مدرسه خاطی را به واحد ارزیابی و عملکرد معرفی کنند تا ما در جریان قرار گیریم و موضوع را پیگیری کنیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: اکیپ‌های بازرسی ما روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در سطح شهر تهران فعال هستند و حدود چهار اکیپ سیار و ۶ کارگروه ثابت در مناطق شش‌گانه برای مدارس غیردولتی فعایت دارند؛ همچنین ۱۵ اکیپ سیار در مدارس دولتی کار خود را آغاز کرده‌اند و در سطح مدارس شماره تلفن و پیام‌گیرهایی نصب شده که اولیا و دانش‌آموزان در صورت شاکی بودن از نحوه برخورد و رعایت نکردن قوانین و مقررات توسط مدیران می‌توانند شکایت کنند.

 

 

 

 

منبع: فارس