موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
205755
06 تیر 1398
​افتتاح شهر کودک در شهر کتاب رویان

مراسم ششمین سال افتتاح شهر کتاب رویان در شهر نور استان مازندران، برگزار شد و شهر کودک این واحد گشایش یافت.

به گزارش کودک پرس ، مراسم ششمین سال افتتاح شهر کتاب رویان واقع در شهر نور استان مازندران، پنجشنبه ۳۰ خرداد برگزار شد و همزمان شهر کودک این واحد نیز گشایش یافت.

میهمانان هنگام ورود به فروشگاه با خوش‌آمدگویی کودکانی ملبس به شخصیت‌های مختلف داستانی و اسطوره‌ای روبه‌رو شدند. جادوگر شهر اُز، شازده کوچولو، کاوه آهنگر از جمله این شخصیت‌ها بودند.

آزاده فخاری از دغدغه‌ها و تلاش‌هایش سخن گفت که طی این مدت برای حفظ شهر کتاب داشته و استقبال مخاطبان این شهر که ضرورت مرکزی فرهنگی را در شهرشان حس می‌کنند.

وی همچنین از ابتکار و ضرورت شهر کودک با توجه به نیازهای شهر نور، جذب تسهیل‌گر برای راه‌اندازی باشگاه کتابخوانی نوجوانان، بحث مسئولیت اجتماعی‌ و لزوم فضای بزرگتر و بهینه برای کودک، از نشست‌ها و حضور نویسندگان و اهل هنر در این شهر و دیدار با مخاطبان، جلسات نقد ادبی و استقبال طیف جوان شهر از فعالیت‌های جمعی، نشست همسایگان نیما، نمایش گروهی و… سخن گفت.

در ادامه مراسم، نوجوانان عضو باشگاه کتابخوانی از دو گروهی گفتند که برای شرکت در جام باشگاه‌ها شکل دادند. از جلسات کتابخوانی، جلسات نقد و باور شدن و پذیرفته شدن‌شان توسط اهالی شهر کتاب رویان.

سپس علی‌رضا میرفخرایی و پندار خمارلو (داماد و دختر خانم توران میرهادی) از شورای کتاب در میان علاقه‌مندان حضور یافتند و فعالیت‌های زنده یاد توران میرهادی، شیوه مدیریت مدرسه فرهاد و ادبیات کودک و تاریخچه فعالیت شورای کتاب کودک و نوع نگاه و نگرش توران میرهادی و نقش او در ادبیات کودکان ایران برشمردند.

در انتهای برنامه بخش شهرکودک افتتاح شد. شهر کودک متشکل از بخش‌های متنوع با توجه به علاقه مخاطب، با فضایی امن برای کودکان. فضایی مهیج و رنگین که می‌تواند به دنیای آنان شادی و رنگ بیشتری ببخشد. جایی برای مشارکت کودکان و تجربه‌ای تازه در محیط متفاوت.

با افتتاح شهر کودک در ششمین سال شهر کتاب رویان، در کنار بخش‌ها و فعالیت‌های گوناگون این مجموعه، این امکان برای اهالی شهر فراهم می‌شود تا با توجه به نیازها و دغدغه‌های خود و فرزندانشان امکان این تجربه تازه را برای‌شان فراهم کنند.

 

 

 

منبع: ایبنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین