موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
205745
06 تیر 1398
برگزیدگان نهایی اولین جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی

برگزیدگان نهایی اولین جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی مشخص شدند.

به گزارش کودک پرس ، هيأت علمی و هیأت داوری اولین دوره جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی، در بخش نوجوان، داستان «می شود برگردی؟» اثر نیما تیموری را شایسته تقدیر می‌داند.

رتبه های برتر در بخش نوجوان:
رتبه سوم به داستان «آغوش باد» اثر آتنه پورتقی و رتبه دوم به شکل مشترک به داستان «کوچه» اثر نگین خادمی و داستان «ماهی قرمز» اثر سمانه منافی اختصاص یافت.
هيأت علمی و داوری جایزه، اثری را در بخش نوجوان، شایسته رتبه اول ندانست.

رتبه های برتر در بخش کودک:
رتبه سوم به داستان‌های «ستاره کوچولو گم شده» و «هیولای دهکده» اثر نیاز سلامت، رتبه دوم به داستان های «ملکه  پروانه و اسب پروانه» و «خرگوش کوچولو» اثر سما حیدرزاده و رتبه اول به داستان «آخرین جنگل» اثر زهرا خواجوئی اختصاص یافت.

داوری این دوره از جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی را  رضا شجری و منیر عسگرنژاد در کنار هیأت علمی جایزه برعهده داشتند.

به آثار برگزیده در مرحله نهایی، لوح تقدیر و جایزه نقدی تعلق می‌گیرد؛ همچنین دبیرخانه جایزه مهدی آذریزدی تمام آثار راه یافته به مرحله داوری را به نام صاحبان آثار، چاپ و منتشر خواهد کرد.

فراخوان اولین دوره جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی در بهمن ماه ۱۳۹۷ از سوی مؤسسه فرهنگی هنری حوض فیروزه با همکاری پاتوق کتاب فیروزه در کاشان منتشر و آثاری که نویسندگان آن کودکان و نوجوانان سراسر کشور بودند، در دو بخش کودک و نوجوان به داوری گذاشته شد. ملاک داوری آثار، داستان کوتاه و رده­ی سنی شرکت­کنندگان از هشت تا پانزده سال بوده است.

دومین دوره از جایزه داستان نویسی مهدی آذریزدی، پاییز ۱۳۹۸ منتشر خواهد شد.

 

 

 

منبع: ایبنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین