موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
205548
27 شهریور 1398
۹هزار کودک تهرانی شهر مورد علاقه‌شان را نقاشی کردند

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران گفت: مهلت ارسال آثار به بزرگترین پویش تصویرگری تهران با موضوع «شهری که من دوست دارم» با حضور بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ کودک و نوجوان به پایان رسید.

به گزارش کودک پرس ، مجتبی دانشور اظهارداشت: ۱۱ گروه سنی کودک و نوجوان ۴ تا ۱۴ سال، آثار خود را درباره مسائل و موضوعات پیرامون زندگی در کلانشهر تهران اعم از محیط زیست و فضای سبز، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، مباحث فرهنگی و اجتماعی، امکانات تفریحی، ورزشی و سرگرمی و… برای دبیرخانه نخستین دوره مسابقه نقاشی کودکان تهران ارسال کردند.

وی گفت: مجموع آمار مشارکت‌کنندگان، حاکی از استقبال خوب کودکان و نوجوانان ساکن محلات ۳۵۲ گانه شهر تهران از این پویش فرهنگی – آموزشی است.

دانشور، برگزاری این مسابقه را اقدامی در راستای ایجاد چالش ذهنی برای کودکان و نوجوانان تهرانی برای طرح مطالبات و خواسته هایشان از مدیران شهری عنوان کرد.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران اظهارداشت: برای ساختن شهر دوستدار کودک باید زمینه‌ها و بسترهای لازم برای طرح دیدگاه‌ها و نیازهای کودکان و نوجوانان را فراهم کنیم و بسیاری از متخصصان علوم اجتماعی و روانشناختی استفاده از زبان تصویر و نقاشی را یکی از بهترین روش‌ها برای شناخت بهتر افکار و انتظارات کودکان از شهری که دوست دارند، می‌دانند.

 

وی بیان کرد: این دوره از مسابقه نقاشی کودکان تهران از سوی این اداره کل و با مشارکت و همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، ستاد مدیریت محله و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران در سطح محلات ۳۵۲ گانه پایتخت برگزار شد.

دانشور افزود: بنابر زمان اعلام شده در فراخوان، مهلت اولیه ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه، هفتم شهریور بود که تا ۱۵ شهریور نیز تمدید شد.

 

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران اظهارداشت: آثار ارسالی در دو مرحله توسط هیات انتخاب و هیات داوری مورد ارزیابی نهایی قرار خواهد گرفت و از برترین‌های هر گروه سنی با اهدای لوح و جوایز نفیس، تجلیل و به مناسبت روز جهانی کودک، نمایشگاهی از آثار منتخب این مسابقه برای بازدید مدیران شهری و عموم شهروندان تهرانی برپا خواهد شد.

 

 

 

منبع: ایرنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین