موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
205271
24 شهریور 1398
مجموعه‌شعر «صدای بال لک‌لک‌ها» به چاپ سوم رسید

مجموعه‌شعر «صدای بال لک‌لک‌ها» سروده مریم اسلامی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ سوم رسید.

به گزارش کودک پرس ، مجموعه‌شعر دفاع‌مقدسی «صدای بال لک‌لک‌ها» سروده مریم اسلامی به‌تازگی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ سوم رسیده است.

در این کتاب، مسائلی ازجمله دلتنگی، مقام شهدا، مشارکت، همکاری و… از زبان کودکان مطرح شده است. بر این اساس شاعر تصویری از دوران جنگ و پس از آن و نگاه کودکان به این موضوع را ارائه داده است.

 

مجموعه شعر «صدای بال لک‌لک‌ها» که نظارت هنری آن را فرشید مثقالی بر عهده داشته، دارای ۱۰ شعر، با عنوان‌های «جنگ وقتی که می‌رفت»، «فیلم جنگی»، «پشت شیشه»، «بابای مامانِ من»، «صدای بال لک‌لک‌ها»، «به جای پدر»، «شاگرد بابا»، «ویلچر»، «ماشین جنگ» و «آن شب» است.

در کتاب «شاگرد بابا» از این‌کتاب می‌خوانیم: «بابای من دارد/ یک گاری دستی/ هل می‌دهد آن را/ هر روز، یک دستی/ یک دستِ بابایم/ در جبهه جامانده/ مادر به من گفته/ پیشِ خدا مانده/ هم میوه هم سبزی/ در گاری باباست/ هم قیمتش ارزان/ هم تازه و اعلاست/ از مدرسه هر روز/ با شوق می‌آیم/ تا عصرها باشم/ شاگرد بابایم»

تصویرگری کتاب را هم سحر حق‌گو به عهده داشته است که چاپ سومش با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۸ هزار تومان عرضه شده است. این‌کتاب پیش از این، با مجموع شمارگان ۱۷ هزار و ۵۰۰ نسخه در بازار نشر عرضه شده است.

 

 

 

منبع: مهر

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین