باستانی‌کاران نوجوان خراسان‌جنوبی بر سکوی سوم کشور

رئیس هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی گفت: در دومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور باستانی‌کاران نوجوان استان با کسب ۱۴ مدال رنگی فاتح سکوی سوم رقابت‌ها در کردستان شدند.

به گزارش کودک پرس ، مهدی قمری اظهار داشت: پرونده دومین دوره رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای کشور با معرفی نخبه‌های ایران در کردستان بسته شد.

وی افزود: در این ماراتن ملی ۴۰۰ باستانی‌کار رده‌های سنی ۱۳ تا ۱۶ سال رشته‌های مهارت‌های فردی، کشتی پهلوانی و زورخانه‌ای ۲۷ استان کشور در سالن آزادی سنندج به رقابت پرداختند.

رئیس هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در رشته کباده وزن منفی ۵۰ کیلوگرم دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور محمد حاجی‌آبادی به مدال برنز دست یافت و در رشته چرخ‌تیز وزن ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم رقابت‌ها ابوالفضل زنگالی نیز نشان برنز مسابقات را به گردن آویخت.

قمری یادآور شد: امیرحسین خدادادی در وزن منفی ۵۰ کیلوگرم رشته میل‌بازی این رویداد ورزشی با گردن آویز طلا بر سکوی قهرمانی مسابقات قرار گرفت و علیرضا رضایی نیز در وزن ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم رشته میل‌بازی به مدال برنز رسید.

 

وی خاطرنشان کرد: ابوالفضل زنگالی در وزن ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم رشته کشتی پهلوانی دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور مدال برنز رقابت‌ها را به سینه آویخت و یونس حاجی‌آبادی در وزن ۴۵ تا ۵۰ کیلوگرم کشتی پهلوانی در جایگاه سوم مسابقات قرار گرفت.

رئیس هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی گفت: باستانی‌کاران نوجوان استان در رشته تیمی زورخانه‌ای این ماراتن ملی با کسب هشت مدال برنز بر سکوی سوم مسابقات ایستادند، اصفهان قهرمان شد و کردستان به مقام نایب‌قهرمانی دست یافت.

 

قمری ادامه داد: تیم ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی نوجوانان خراسان‌جنوبی در دومین دره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور توانست ۱۴ مدال رنگی رقابت‌ها را برای استان به ارمغان آورد که کسب این‌گونه موفقیت‌ها می‌تواند زمینه توسعه این ورزش ملی و مذهبی را در استان مهیا کند و مسوولان نیز باید توجه شایسته‌‌ای به استعدادهای بالقوه ورزشی داشته باشند.

 

 

 

منبع: فارس