پیروزی قاطعانه والیبالیست‌های نوجوان ایران برابر کوبا

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در چارچوب مرحله یک‌هشتم‌نهایی مسابقات پسران زیر ۱۹ سال قهرمانی جهان، موفق شد برابر کوبا به برتری برسد.

به گزارش کودک پرس ، تیم نوجوانان ایران در چارچوب مرحله یک‌هشتم‌نهایی مسابقات پسران زیر ۱۹ سال قهرمانی جهان، موفق شد با حساب سه بر صفر از سد تیم کوبا بگذرد و به جمع هشت تیم پایانی راه یابد.

تیم ایران در هر سه دست این بازی نمایش خوبی داشت و با قدرت از سد این حریفش گذشت. ملی‌پوشان کشورمان در مرحله بعدی با روسیه دیدار می‌کنند. این دیدار فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۹:۳۰ به‌وقت تهران برگزار می‌شود.

دست اول:

بازیکنان ایران بازی را خیلی خوب شروع کردند و با سرویس‌های خوب نبی‌زاده، تیم ایران سه بر صفر از حریفش پیش افتاد. در ادامه با بازی هماهنگ و خوب شاگردان وکیلی، تیم ایران شش بر یک از کوبا پیش افتاد. ضربه مهدی جلوه باعث شد تا ایران ۸ بر ۲ از حریفش پیش بیافتد و دو تیم برای استراحت فنی اول، زمین را ترک کنند.

تیم کوبا بعد از این وقت استراحت تلاش کرد تا به بازی برگردد ولی تیم ایران فاصله خوبش را با این تیم حفظ کرد تا بازی ۹ به ۳ به سود ایران باشد. در ادامه این دست تیم کوبا بازی خوبی را ارائه داد و با گرفتن پنج امتیاز متوالی تا امتیاز ۱۵ هم پیش رفت تا این که تیم ایران بعد از وقت استراحتی که وکیلی درخواست کرده بود، موفق شد بار دیگر بر بازی مسلط شود و در نهایت این دست با حساب ۲۵ به ۱۹ به سود ایران به پایان رسید.

دست دوم:

این دست برابر آغاز شد تا این که بردیا سعادت حساب کار را ۸ به ۷ به سود ایران کرد تا دو تیم برای استراحت فنی اول، زمین را ترک کنند.

در ادامه اسپک‌های خوب بردیا سعادت به ایران کمک کرد تا ۱۳ به ۱۱ از حریفش پیش بیافتد. این روند خوب ادامه داشت تا ایران ۱۶ به ۱۵ پیش بیافتد و دو تیم برای استراحت فنی دوم زمین را بار دیگر ترک کنند. با آمدن سهیل کمال‌آبادی به زمین، ایران دو امتیاز سرویس پیاپی گرفت و ۱۹ به ۱۷ از حریفش پیش افتاد. با این حال اشتباهات بازیکنان ایران در دفاع باعث شد تا دو تیم در امتیاز ۲۱ مساوی شوند.

در ادامه بازی نزدیک دو تیم ادامه یافت و در نهایت ایران با حساب ۲۶ به ۲۴ موفق شد کوبا را در این دست هم شکست دهد.

دست سوم:

این دست را کوبا بهتر آغاز کرد و سه بر یک از ایران پیش افتاد. دفاع خوب آلن مدافع کوبا، باعث شد تا این تیم به امتیاز چهار برسد. با این حال بازی خوب مهدی جلوه و بردیا سعادت فاصله را کم کرد و در نهایت دو تیم در امتیاز ۵ با هم برابر شدند.

روند خوب تیم ایران ادامه یافت تا شاگردان محمد وکیلی با برتری ۸ به ۷ زمین را جهت استراحت فنی اول ترک کنند.بعد از وقت استراحت فنی، سرویس‌های سرلک باعث شد تا ایران ۱۰ به ۸ از حریفش پیش بیافتد. با این حال تیم کوبا در ادامه روی به بازی سرعتی آورد و با حساب ۱۴ به ۱۳ از ایران پیش افتاد.

با این‌حال اسپک‌های خوب بردیا سعادت باعث شد تا ایران ۱۶ به ۱۵ پیش بیافتد و بازی به وقت استراحت فنی دوم برود.بعد از وقت‌های اضافه، تیم ایران باز هم پیش افتاد و با حساب ۲۱ به ۱۹ تیم برتر این دست بود.

در اواخر این دست اسپک‌های خوب بازیکنان ایران باعث شد تا شاگردان محمد وکیلی با حساب ۲۵ به ۲۲ پیروز این میدان شوند.

 

 

 

منبع: آنا