بازسازی واقعه عاشورا با هدف آشنایی بیشتر نسل نوجوان

سید مسلم حسینی، گفت: هم اکنون در حال بازسازی واقعه عاشورا به شکل نمادین به منظور ِشنایی نسل نوجوان و جوان با اهداف این واقعه هستیم.

به گزارش کودک پرس ، «سید مسلم حسینی» گفت: از آنجایی که در آستانه ورود به ماه محرم، ماه سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام قرار داریم بنابراین در نظر داریم طرحی به نام نمایشگاه عاشورایی را اجرا کنیم.
مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالمهدی روستای حسین آباد دهدار، افزود: این طرح به پیشنهاد امام جماعت و با همکاری اعضای کانون فرهنگی هنری انصارالمهدی و هیئت باب الحوائج حسین آباد و با طراحی حجت الاسلام توسلی یکی از طلاب زحمتکش در حال اجراست.

وی، بیان داشت: در این طرح واقعه عاشورا را به شکل نمادین به تصویر کشیده می شود و هم اکنون در حال ساخت خیمه گاه، تل زینبیه، نهر علقمه و خرابه شام به شکل نمادین هستیم.
حسینی، اضافه کرد: با کمک چند مُبلغ توضیحاتی در خصوص واقعه عاشورا برای نوجوانان و جوانان ارائه می شود.
مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالمهدی روستای حسین آباد دهدار، ابراز داشت: هدف از اجرای این طرح، آشنایی بیشتر نسل نوجوان و جوان با واقعه عاشورا، سیره امام حسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان است.

وی، افزود: در کنار این برنامه، نمایشگاه عکسی از شهدا نیز با هدف آشنایی این نسل ها با سیره آنها دایر می کنیم.
مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالمهدی روستای حسین آباد دهدار، اظهار داشت: در طرح اوقات فراغت تابستانی در این کانون فرهنگی هنری کلاس های روخوانی و حفظ قرآن ویژه دختران و کلاس های ورزشی از جمله فوتبال مختص پسران در حال برگزاری است.

 

گفتنی است؛ کانون فرهنگی هنری انصارالمهدی روستای حسین آباد دهدار واقع در جاده بلوک از توابع شهرستان جیرفت قرار دارد.

 

 

 

منبع: شبستان