درخشش دانش‌آموزان استان بوشهر در جشنواره نوجوان خوارزمی

دانش‌آموزان استان بوشهر در پنجمین دوره جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی خوش درخشیدند.

به گزارش کودک پرس ،معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر در مراسم استقبال از دانش آموزان برتر استان در جشنواره نوجوان خوارزمی در فرودگاه بوشهر گفت: پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی با درخشش دانش آموزان دوره اول متوسطه استان همراه بود.

حسین درتاج افزود: جشنواره نوجوان خوارزمی در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری با شرکت ۵۹ هزار و ۴۷۲ نفر در مرحله آموزشگاهی از بهمن ۹۷ آغاز شد.

او ادامه داد: مرحله کشوری این جشنواره با حضور ۳۵۲ دانش آموز برتر از استان‌های مختلف کشور از سی‌ام مرداد در اصفهان آغاز شد و دوم شهریور با معرفی برترین‌ها به پایان رسید.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: این جشنواره با رویکرد کارآفرینی و ایجاد موقعیت‌های یادگیری در شش محور زبان فارسی، مسابقات آزمایشگاهی، پژوهش، دست سازه‌های دانش آموزی، بازارچه‌های کسب وکار و زبان انگلیسی برگزار  شد و گروه ۱۱ نفری دانش آموزان استان در این جشنواره در محور ادبیات فارسی و مسابقات آزمایشگاهی رتبه اول و در سایر محور‌ها رتبه سوم جشنواره را به خود اختصاص دادند.

 

درتاج عنوان کرد: فاطمه نرجس فقیهی از شهرستان دشتی رتبه اول محور زبان و ادبیات فارسی، رضا عباس زاده و عرفان خسروی فرد از شهرستان دشتستان رتبه اول محور مسابقات آزمایشگاهی، پریا منصوری فرد و پریسا تیمور نژاد از منطقه سعدآباد رتبه سوم محور پژوهش، محمد مهدی شاعری و محمد رضا شاعری از منطقه دلوار رتبه سوم محور دست سازه، مینا مینایی و نیلوفر محمدی از دشتستان رتبه سوم محور زبان انگلیسی و مینا زهرایی نیکو و زهرا شنبه از دشتستان رتبه سوم محور بازارچه‌های کسب و کار را کسب کردند.

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان