نخستین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو برگزیدگانش را شناخت

برگزیدگان نخستین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو در سه بخش داستان و رمان کودک و نوجوان، تاریخ شفاهی روایت انقلاب و داستان و رمان بزرگسال معرفی شدند.

به گزارش کودک پرس ، آیین اختتامیه نخستین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو در دو بخش کودک و نوجوان و بزرگسال با حضور حجت‌الاسلام قمی؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، علی مختارپور؛ دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی، محسن مومنی شریف؛ رئیس حوزه هنری، میثم نیلی؛ رئیس مجمع ناشران انقلاب اسلامی و عضو شورای سیاستگذاری جایزه ادبی شهید اندرزگو، قادر آشنا؛ مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، علی‌محمد مودب؛ مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرستان ادب، موسی حقانی؛ رئیس مرکز مطالعات تاریخ معاصر، سیدصادق رضایی، دبیر جایزه ادبی شهید اندرزگو و جمعی از نویسندگان و ناشران عصر یک‌شنبه (۳ شهریور ۱۳۹۸) در حوزه هنری برگزار شد.

سیدصادق رضایی، در این مراسم به مراحل شکل‌گیری جایزه ادبی شهید اندرزگو اشاره کرد و گفت: مقابله علمی با گروه‌هایی که حقایق تاریخ معاصر را غیرواقعی جلوه داده و مخاطبین خود را در ضلالت و گمراهی قرار می‌دهند و جای خائن و خادم را عوض می‌کنند و خاندان پهلوی را که حتی در عمیق‌ترین لایه‌های زندگی شخصی‌شان احساس خوشبختی هم نمی‌کردند را جزو حاکمان خوشبخت و خادم و ناجی ملت ایران معرفی می‌کنند، نیازمند برنامه‌ای هدفمند و تعریف‌شده است که مجموعه حاضر با برگزاری کارگاه‌های کارشناسی با حضور ناشران و نویسندگان و پژوهشگران تاریخ معاصر در سال‌های ۹۵ و ۹۶ و ۹۷ و برگزاری دو همایش در این سال‌ها و شناسایی مجموعه آثار تولیدی در بخش‌های رمان کودک و نوجوان و رمان بزرگسال و تاریخ شفاهی موضوع جایزه ادبی شهید اندرزگو با عنوان «روایت انقلاب» و با تشکیل شورای سیاست‌گذاری در سال ۹۷ و اعلام برگزاری جایزه ادبی با تشکیل دبیرخانه آغاز و با انتخاب داوران شکل گرفت.

دبیر جایزه شهید اندرزگو افزود: آثار رسیده به دبیرخانه در اختیار داوران قرار گرفت و دو برابر جایزه، کتاب در هر بخش انتخاب و جهت بررسی نهایی در اختیار داوران قرار گرفت و درنهایت پنج اثر به عنوان برگزیده معرفی می‌شوند.

در این مراسم پنج برگزیده در سه بخش اعلام شدند. یک برگزیده در بخش تاریخ شفاهی و روایت انقلاب، دو برگزیده در بخش رمان و داستان بزرگسال و دو برگزیده در بخش داستان و رمان کودک و نوجوان.

 

 

 

منبع: ایبنا