ورزشکاران نوجوان سیستان و بلوچستان ۱۵ مدال کشوری به گردن آویختند

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: ورزشکاران نوجوان استان تاکنون در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور موفق به کسب ۹ مدال طلا، چهار مدال نقره و سه مدال برنز شدند.

به گزارش کودک پرس ، ادهم کردزابلی اظهار داشت: ورزشکاران سیستان و بلوچستان تاکنون در رشته‌های موتای، کونگ فو، جوجیتسو و سپک‌تاکرا موفق به تصاحب مدال‌های رنگارنگ برای استان شده اند.

وی ادامه داد: با کسب این مدال‌ها سیستان و بلوچستان در بین ۳۱ استان کشور در مکان ۱۱ رنکینگ کشوری قرار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۷۰۰ ورزشکار نونهال و نوجوان دختر و پسر این استان در دومین دوره از رقابت‌های استعدادهای برتر ورزشی کشور شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: ۶۰۰ ورزشکار از سیستان و بلوچستان سال گذشته در نخستین دور رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر کشور شرکت کردند که موفق به کسب ۹ مدال طلا، چهار نقره و ۱۹ برنز در رشته‌های مختلف ورزشی شدند.

کردزابلی گفت: ۴۰ ورزشکار استان بعد از کسب موفقیت در نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ۱۲ تا ۱۵ سال کشور به اردوی تیم ملی دعوت شدند که در تاریخ ورزش این نقطه از ایران اسلامی بی سابقه است.

وی  با اشاره به جهش در جذب ورزشکاران گفت: هم اینک ۴۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در استان مشغول فعالیت هستند.

 

 

 

منبع: ایرنا