سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان در زاهدان برگزار می‌شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان همزمان با سراسر کشور در زاهدان برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، نصیراحمدملازهی اظهار داشت: سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان همزمان با سراسر کشور از تاریخ ۳۱مرداد ماه تا ۴شهریور در محل سینما «هلال» زاهدان برگزار می شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: در این جشنواره ۱۰  فیلم بلند کودک و نوجوان هر روز در دو سانس اکران خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین طبق هماهنگی که با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ارگان هایی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی انجام شده تماشای فیلم ها برای کودکان و نوجوانان حاشیه شهر، کودکان کار، معلولین و افراد بی بضاعت رایگان است.

ملازهی با اشاره به اینکه قیمت بلیط برای سایر افراد نیز بسیار پایین در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در این جشنواره فیلم ها توسط ۱۵داور کودک و نوجوان دختر و پسر داوری و امتیاز دهی می شود.

 

وی در خصوص نحوه  انتخاب داوران بیان کرد: ثبت نام افراد در سایت اداره کل و انجمن سینمای جوانان زاهدان بارگزاری شده و توسط جمعی از کارشناسان از بین افراد ثبت نامی تعداد ۱۵نفر انتخاب شده اند و سپس طی جلساتی آموزش های لازم جهت داوری به آنها داده شده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تبلیغات محیطی و فضاهای مجازی استقبال خوبی از سوی کودکان و خانواده هایشان راپیش بینی می کنیم.

 

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه این فیلم ها از بهترین آثار سینمایی کشور و جهان محسوب می شودن و برای اولین بار فقط در این جشنواره اکران خواهند شد از خانواده ها تقاضا داریم که کودکان و نوجوانان خود را از دیدن این فیلم ها محروم نکنند.

 

 

 

 

منبع: مهر