جشنواره فیلم کودک و نوجوان/ «بنیامین» رکورددار تماشا در نخستین روز اکران‌

پردیس سینمایی ساحل اصفهان در نخستین روز اکران فیلم‌های سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان از ساعت ۱۶ به استقبال پخش فیلم‌های جشنواره رفت.

به گزارش کودک پرس ، سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان از ۲۸ مردادماه تا ۴ شهریورماه به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود و فیلم‌های این جشنواره در ۵ سینما شامل پردیس سینمایی چهارباغ، پردیس سینمایی ساحل، پردیس هنر، پردیس سینمایی سیتی‌سنتر و سینما بهمن واقع در خوراسگان اکران می‌شود.

پردیس سینمایی ساحل اصفهان در نخستین روز از اکران فیلم‌های سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان از ساعت ۱۶ و در بخش‌های مسابقه سینمای بین‌الملل ۲، مسابقه سینمای بین‌الملل ۱ و مسابقه سینمای ایران به استقبال پروانه‌ها و هنر دوستان رفت.

از ساعت ۱۶، فیلم‌های «غبار» به کارگردانی دائه ریدوز از جمهوری لتونی در ژانر کودک و همچنین «اوتزی و معماری زمان» به کارگردانی گابریل پی‌نوتا از ایتالیا در ژانر کودک و نوجوان و در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل ۲ به نمایش درآمدند که با دوبله همزمان نیز همراه بود.

«جادوگر کوچک» نیز به کارگردانی مایکل شارر در ژانر کودک و نوجوان و در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل ۱ از ساعت ۱۸:۱۵ به صورت دوبله فارسی در سالن نصف جهان پردیس سینمایی ساحل به نمایش درآمد که استقبال خوبی نیز از آن به عمل آمد.

در نخستین روز از اکران فیلم‌های سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان آن طور که باید و شاید استقبال خوبی از اکران‌های نخست و بخش سینمای بین‌الملل به عمل نیامد و تنها یک سوم از سالن نصف جهان پردیس ساحل از جمعیت پر شد.

در ساعت ۲۰:۴۵ نیز سالن نصف جهان با نمایش فیلم‌های کوتاه «داستان آینده» به کارگردانی میثم ملکی‌پور و «زنگ آخر» به کارگردانی حیدر علی رحمانی قهدریجانی همراه بود و در آخر پویانمایی «بنیامین» به کارگردانی محسن عنایتی نوش‌آبادی با استقبال گسترده مردم، داوران و خبرنگاران کودک و نوجوان همراه بود.

بنیامین داستان پسری از قوم بنی اسرائیل است که برای آزادی جان مادرش مجبور به سفری خطرناک می‌شود. او در این سفر درگیر حوادثی می‌شود که دیدگاه او را نسبت به زندگی و قومش تغییر می‌دهد.

انیمیشن «بنیامین» سرشار از مضامین دینی و قرآنی است که استقبال کودکان را در نخستین روز اکران‌های جشنواره سی‌ودوم فیلم کودک و نوجوان به همراه داشت.

گفتنی است بر اساس اخبار سایت اطلاع‌رسانی جشنواره تمامی بلیط‌های پویانمایی «بنیامین» به فروش رسید و بدین وسیله این پویانمایی توانست رکوردار تماشاگر در نخستین روز از اکران فیلم‌های سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در پردیس سینمایی ساحل باشد.

منبع: تسنیم