درس عبرت نوجوان ۱۳ ساله‌ای که دستمزدش را برای عید غدیرخم داد

حجت الاسلام مرادی شاد با تاکید بر اینکه اهمیت غدیر نه تنها از محرم و صفر کمتر نیست، که بیشتر هم هست، گفت: یک نوجوان ۱۳ ساله با اهدای همه دستمزدش روزانه‌اش برای احیای روز عید غدیر خم درس عبرت بزرگی به همه ما داد.

به گزارش کودک پرس ، حجت الاسلام «محسن مرادی شاد» گفت: در ایام دهه ولایت از اهمیت عید سعید غدیر در بین نماز مغرب و عشا گفتم، زمانی که نماز تمام شد نوجوانی نزد من آمد و گفت «می خواهم من هم سهمی در غدیر داشته باشم و در مسیر غدیر قدمی هرچند کوتاه بردارم». سپس کلیه دستمزد روزانه خود را به من داد و گفت «ناقابل است اما فدای در راه حضرت علی (علیه‌السلام) شود.»

 

امام جماعت روستای ایچی با بیان اینکه هنوز هم هستند جوانان و نوجوانانی که به بزرگترها درس اخلاق و ایثار می دهند، اظهار داشت: ای کاش همه ما دست به دست هم می دادیم و در مقابل چنین عید بزرگی کوتاهی نمی کردیم.

وی اهمیت اطعام در روز عید غدیر خم اشاره کرد و افزود: اگر هر مسلمانی در هر مسجدی که نماز می خواند به اندازه توان خود حتی اگر یک پرس غذا باشد در این روز نذر انجام دهد، نام و مرام حضرت علی(علیه‌السلام) در همه جامعه می درخشد.

 

مرادی‌شاد با تاکید بر اینکه اهمیت غدیر نه تنها از محرم و صفر کمتر نیست، که بیشتر هم هست، گفت: اگر پس از رحلت پیام بزرگوار اسلام(ص) مردم زمان به فرمایش حضرت عمل می کردند، عاشورایی رخ نمی داد.

 

وی در پایان تاکید کرد: همه جامعه اسلامی باید در حد توان خود پیام غدیر را به هر شکلی که توان دارند به دیگران برسانند و جشن برپا کنند و شادی کنند.

 

گفتنی است روستای ایچی از توابع بخش مرکزی شهرستان اصفهان است.

 

 

 

منبع: شبستان