دستگیری کلاهبرداران نوجوان در غرب استان تهران

فرمانده نیروی انتظامی غرب استان تهران از دستگیری دو نوجوان کلاهبردار اینترنتی توسط پلیس فتا خبر داد.

به گزارش کودک‌پرس ، سردار محسن خانچرلی با اشاره به کلاهبرداری این دو نوجوان به شیوه اینترنت و فضای مجازی گفت : با شکایت شهروندی مبنی بر برداشت پول از حساب شخصی ، کاراگاهان پلیس فتا متوجه کلاهبرداری به این شیوه از چندین حساب بانکی شدند .
رئیس پلیس غرب استان تهران با اشاره به اینکه در رد یابی و دستگیری این افراد در شهرستانهای قوچان و فردیس ، مشخص شد دو نوجوان در سنین ۱۴ تا ۱۶ سال اقدام به اینکار کرده اند .
وی با بیان اینکه بیش از یکصد میلیون تومان از حساب افراد به این شیوه برداشت شده است گفت : کلاهبرداران با ساخت اپلیکیشن و نرم افزار هایی در فضای اینترنتی و انتشار انها در فضای مجازی ، با بیان اینکه در صورت خرید این برنامه ها زمینه دسترسی و نظارت بر گوشی تلفن همراه اعضائ خانواده و دیگران مهیا است ، اقدام به اغفال شهروندان می کردند.
خانچرلی افزود : با خرید این نرم افزار ها و پرداخت پول ، تمام اطلاعات کارت بانکی شهروندان در اختیار کلاهبرداران قرار می گرفت و انان با استفاده از این اطلاعات اقدام به برداشت مبالغ مختلف از حساب افراد می کردند .

رئیس پلیس غرب استان تهران با اشاره به اینکه از ۱۷۲ کارت بانکی به این شیوه پول برداشت شده است گفت : مال باختگان این پرونده شناسایی و برای پیگیری از پرونده به پلیس فتا غرب استان تهران دعوت شده اند .

 

 

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما