۹۲۰۰۰ کودک و نوجوان خوزستانی عضو کتابخانه‌های عمومی هستند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: کتابخانه‌های عمومی سطح استان در مجموع ۱۵۵هزار و ۱۸۰ نفر عضو دارند که از این تعداد ۹۲هزارو ۸۶۰ نفر کودک و نوجوان هستند.

به گزارش کودک‌پرس ، منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی سطح استان در مجموع ۱۵۵ هزار و ۱۸۰ نفر عضو دارند که از این تعداد ۴۸ هزار و ۵۲نفر کودک و ۴۴ هزار و ۸۰۸ نفر نوجوان هستند که در مجموع ۹۲ هزار و ۸۶۰ نفر از اعضا  کودک و نوجوان هستند.

وی گفت: در کتابخانه‌های عمومی سطح استان ۲ میلیون و ۶۳۵هزار و ۳۷۲ نسخه کتاب موجود است که از این تعداد ۳ هزار و ۴۱۵ نسخه در حوزه کودک و نوجوان است که بروزرسانی این منابع ماهانه از طرف نهاد کتابخانه‌های کشور صورت می‌گیرد.

کوهی رستمی با اشاره به چشمگیر بودن جمعیت عضو کودک و نوجوان در کتابخانه‌های عمومی استان تصریح کرد: مهم‌ترین دلیل روند رو به رشد جمعیت کودک و نوجوان در کتابخانه‌های استان این است که در ۴ سال گذشته تقریبا همه کتابخانه‌های استان بخش مستقل کودک و نوجوان را تشکیل دادند که در قالب اتاق و سالن‌هایی با تجهیزات و منابع مختص کودک و نوجوان است.

 

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در حوزه کودک و نوجوان عنوان کرد: حوزه کودک و نوجوان یکی از راهبردهای جدی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است و به تبع در استان خوزستان نیز همین روند در حال انجام است و تمرکز در حوزه کودک و نوجوان بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ویژه در این راستا خانواده محور کردن کتاب و کتابخوانی است، عنوان کرد: بحث عضویت خانوادگی در کتابخانه‌های استان فعال شده است و خانواده‌ها به صورت گروهی در کتابخانه‌ها عضو می‌شوند و از خدمات استفاده می‌کنند.

 

وی با اشاره به افتتاح ۶ کتابخانه جدید در سطح استان خوزستان گفت: در کتابخانه‌هایی که اخیرا افتتاح شده و کتابخانه‌هایی که جدیدا در حال ساخت است به طور ویژه و مجزا بخشی را با تجهیزات و منابع خاص به حوزه کودک ونوجوان اختصاص داده‌ایم.

 

 

 

منبع: فارس