واکنش تند دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به انتشار تصویر کودکان در رسانه‌ها

دکتر محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در گفتگو با کودک پرس از انتشار تصویر کودکان در رسانه ها، شبکه های مجازی و به ویژه صدا و سیما بشدت انتقاد کرد. وی گفت در حالیکه ما بدون اجازه یک قهرمان یا برنده المپیادها حق نداریم تصویر او را منتشر کنیم چگونه برخی رسانه […]

دکتر محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در گفتگو با کودک پرس از انتشار تصویر کودکان در رسانه ها، شبکه های مجازی و به ویژه صدا و سیما بشدت انتقاد کرد. وی گفت در حالیکه ما بدون اجازه یک قهرمان یا برنده المپیادها حق نداریم تصویر او را منتشر کنیم چگونه برخی رسانه ها و یا شبکه های مجازی و حتی صدا و سیما بخود اجازه می دهند تصویر کودکان را منتشر کنند. این موضوع امری غیر اخلاقی و غیرقانونی است. همین امشب شبکه سه سیما چهره کودکانی از سیستان و بلوچستان را به تصویر کشید که قربانی گندو شده اند. این وضعیت غیر قابل قبول است.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در ادامه افزود درحالیکه برخی از فیلم ها و سریال هایی که از صدا و سیما پخش می شود نوعا نیمه شب به بعد و با تعیین سنین مشخص پخش می‌شود اما متاسفانه شاهد آن هستیم که تکرار این فیلم ها و سریال ها در ساعات عادی شبانه روز پخش می شود. بسیاری از این فیلم ها و سریال های اکشن و خشونت بار جرم زاست. صدا و سیما باید در برنامه های خود تجدید نظر کند.