موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
202410
۱۸ خرداد ۱۳۹۸

بزرگترین خانه کودک اصفهان احداث می‌شود

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های سال ۹۸ منطقه ۲ گفت: احداث خانه کودک در حاشیه پارک قلمستان و احداث پارک‌سوار صمدیه دو برنامه اولویت‌دار امسال این منطقه است.

به گزارش کودک پرس، محمد کیهانی مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان گفت: طراحی ایجاد فضای پارک کودک در حاشیه پارک بزرگ قلمستان در حال انجام است و نقشه‌های این طرح ظرف یک یا دو ماه آینده آماده می‌شود.

وی با بیان اینکه منطقه دو شهردرای اصفهان جزو مناطق کم برخوردار است، افزود: مبلغ چهار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ برای احداث این پارک کودک در نظر گرفته شده است که امیدوارم این میزان بودجه تخصیص پیدا کند و امسال عملیات عمرانی آن انجام شود.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهردای منطقه، زمینی کنار پارک قلمستان برای احداث خانه کودک در اختیار داشته است، خاطر نشان کرد: به غیر از احداث خانه کودکی که در دستور کار منطقه دو شهرداری قرار دارد، خانه کودک دیگری نیز در حاشیه زاینده رود است که به صورت تخصصی به امور کودکان می‌پردازد اما این خانه کودک جدید بزرگترین خانه کودک اصفهان است.

کیهانی با اشاره به در نظر داشتن بهترین طراحی برای این خانه کودک، عنوان کرد: این منطقه سعی دارد خانه کودک کنار پارک قلمستان را با استفاده از تجاربی که شهرداری اصفهان در خانه کودک تخصصی حاشیه زاینده رود کسب کرده است و بررسی نقاط قوت و ضعف آن، همینطور همراهی شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان و استفاده از نظرات کارشناسان، کارآمدتر احداث کند.

وی با اشاره به تاکید شهردار اصفهان در زمینه ضرورت فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحقق شهر دوستدار کودک، ادامه داد: پیشنهاد احداث این خانه کودک طی جلسات متعددی که در دو روز و با حضور هیئت‌های خارجی انجام گرفت، مطرح شد و کلنگ زنی و عملیات عمرانی این مجموعه کودک در سال جاری آغاز می‌شود.

احداث پارک موضوعی الفبا برای کودکان نیز در کنار خانه کودک و با ردیف بودجه مشخص در دستور کار شهرداری منطقه قرار دارد و بودجه مورد نیاز برای احداث آن تامین می‌شود.

احداث خانه کودک و پارک موضوعی الفبا موجب شده تا سرویس‌دهی مناسبی برای کودکان منطقه دو و مناطق همجوار یک، هشت و نه انجام شود و شهروندان به غیر از استفاده از فضای سبز پارک بزرگ قلمستان از امکانات خانه کودک و پارک الفبا نیز برای فرزندان خود استفاده کنند.

پارک‌سوار صمدیه، ایستگاه غربی اتوبوس‌های شهری است

وی با اشاره به پروژه بزرگ پارک سوار صمدیه، گفت: بخشی از آزادسازی برای اجرای این طرح انجام شده است، با توجه به دستورات و تاکید شهردار اصفهان در زمینه احداث این پارک سوار همکاری خوبی با سازمان پایانه‌ها شده و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است.

طراحی پایانه صمدیه توسط کارشناسان انجام شده است و آزادسازی محدوده مورد نظر نیز با جدیت دنبال می‌شود.

در حال حاضر سرویس‌دهی به شهرهای اطراف اصفهان با وسایل حمل و نقل مستقر در پایانه صمدیه انجام می‌شود و با اجرایی شدن طرح جدید خدمت رسانی ارتقا پیدا کرده و این پایانه به یکی از ایستگاه‌های مهم اتوبوس‌های شهری در غرب اصفهان تبدیل می‌شود.

ردیف بودجه تخصیص یافته برای این پایانه درحال حاضر ۱۴ میلیارد تومان است و برای آغاز عملیات عمرانی این پارک‌سوار پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.