202385
۱۱ خرداد ۱۳۹۸
در انگلیس؛

افزایش جرایم ناشی از نفرت و نژادپرستی علیه کودکان سیاه پوست

افزایش جرایم ناشی از نفرت علیه کودکان سیاه پوست در انگلیس آنان را مجبور به سفید کردن صورت‎ها‌ی خود کرده تا قربانی سوء استفاده نژادپرستانه قرار نگیرند.

به گزارش کودک پرس ، یک گروه محافظت از حقوق کودکان انگلیس هشدار داده است که کودکان ۱۰ ساله در این کشور برای آنکه قربانی سوء استفاده نژادپرستانه قرار نگیرند اقدام به سفید کردن صورت‌های خود کرده‎اند. این اقدام به دنبال افزایش موج جرایم ناشی از نفرت علیه کودکان زیر سن قانونی صورت گرفت.

آمار‌های جامعه ملی پیشگیری از جنایات علیه کودکان در انگلیس نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۱۸ در مجموع ۱۰.۵۷۱ مورد جرائم با انگیزه نفرت علیه کودکان به ثبت رسیده که به طور متوسط در هر روز ۲۹ مورد گزارش شده است.

در میان کودکانی که هدف خشونت‌های نژادپرستانه قرار می‌گرفتند نوزادان هم وجود داشتند.

این در حالی است که هم اکنون آمار اعلام شده در مقایسه با آمار‌های ۳ سال گذشته یک پنجم بالاتر بوده و در سال جاری در حدود هزار جرایم جدید رشد داشته است.

به گزارش سی‎ان‎ان، گزارش این خیریه که بر اساس پرونده‌های ثبت شده پلیس در سراسر انگلیس اعلام شده، مقیاس و گستردگی نژادپرستی را نشان می‌دهد. از زمانهمه پرسی برگزیت در سال ۲۰۱۶ این این بحران به شدت افزایش یافته است.

یک دختر ۱۰ ساله در خصوص خشونت‌های ناشی از نفرت در انگلیس می‎گوید:” از زمانی که وارد مدرسه شدم مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفتم. آنان با اسامی زشت من را صدا می‌کردند. دوستانم به خاطر رنگ پوستم از من کناره گیری می‌کردند. من در انگلیس متولد شدم، ولی آنان می‌گویند باید به کشورم بازگردم. رفتار نژادپرستانه و آزار دهنده سفید پوستان من و کودکان همانند من را مجبور به تغییر دادن رنگ پوستان کرده است چرا که تنها می‌خواهیم از درس خواندن در مدرسه لذت ببریم. ”

آمار‌ها نشان دهنده افزایش کلی جنایات ناشی از نژادپرستی در انگلیس بوده که پس از رای گیری همه پرسی برگزیت بطور قابل توجهی رشد داشته است.

در مجموع ۷۱.۲۵۱ مورد جرائم ناشی از نژادپرستی در انگلیس و ولز در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

جرائم ناشی از نفرت بر اساس جنسیت، مذهب و معلولیت در انگلیس به سرعت در حال افزایش است. اما حملات نژادپرستانه هنوز اکثریت جرائم ناشی از نفرت را تشکیل می‌دهند. به طور متوسط در هر ساعت ۸ مورد از این جرائم گزارش می‌شود.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین