جشن سراسری «روزه اولی ها» ویژه اعضای خواهر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور

جشن روزه اولی ها ویژه دختران اعضای کانون های مساجد عصر امروز با تکریم و تجلیل نخبگان علمی کودک و نوجوان مساجد کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش کودک پرس ، جشن سراسری «روزه اولی ها» ویژه اعضای خواهر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور(فهما)، عصر امروز(دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت) با حضور ۴۰ دختر نونهال روزه اولی همراه با خانواده هایشان و عموم مردم در تالار بعثت ستاد هماهنگی کانون های مساجد کرمانشاه برگزار شد.

دختران ۹ ساله کانون های مساجد که در این مراسم با چادرهای سفید و دست در دست مادران و پدران خود حضور یافته بودند، بیش از ۴۰ هزار صلوات را به نیت سلامتی و تعجیل در فرج حضرت بقیة الله العظم(عج) ختم کردند.
جشن سراسری روزه اولی ها در کرمانشاه، امروز همزمان با سالروز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) و مصادف با پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان همراه با تشریح احکام شرعی و اهمیت روزه توسط مبلغ کودک و نوجوان، سرکار خانم فاطمه احمدی و اجرای برنامه شاد شعر خوانی و قصه گویی با محوریت اهمیت روزه و شناخت بیشتر دختران روزه اولی با محارم و اهمیت حجاب و پوشش اسلامی به عنوان یک تکلیف شرعی برگزار شد.
تکریم نخبگان علمی کودک و نوجوان مساجد با معرفی و تجلیل از حافظان، قاریان تلاوت نور و موذنین نوجوان، تشویق و معرفی روزه اولی ها در این مراسم با اهدای هدیه به دختران نوجوان مکلف روزه اولی،قرائت عهدنامه توسط یکی از روزه اولی ها، اجرای مسابقه قرآنی همراه با قرعه کشی و اهدای جایزه به منتخبان و همچنین اجرای تواشیح، سرود و مولودی خوانی توسط گروه های برتر کانونی از بخش های مختلف این مراسم بود.
پایان پیام/