201497
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
در سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان؛

کتاب فرهنگ نامه نماز کودک و نوجوان ارائه می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: یکی دیگر از نکات مهم این نمایشگاه ارائه کتاب فرهنگ نامه نماز مخصوص کودک و نوجوان است که توسط کانون پرورش فکری تالیف شده و در نمایشگاه امسال مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش کودک پرس ، وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان، ضمن تقدیر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در جهت برپایی نمایشگاه و با اشاره به فعالیت غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در این نمایشگاه، اظهار کرد: در این غرفه که به صورت مجزا و در سالن ورودی نمایشگاه بین المللی اهواز قرار دارد، مجموعه ای از توانمندی های کانون در حوزه ی دین برای کودکان و نوجوانان ارائه می شود که شامل برگزاری مسابقات و برنامه هایی برای آشنایی کودکان و نوجوانان با ظرفیت های دینی و فرصتی هایی است که ماه پر فضیلت رمضان می تواند در اختیار خانواده ها و کودکان و نوجوانان قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه مبتنی بر فروش محصولات نیست؛ بیان کرد: در این غرفه کتاب هایی که کانون پرورش فکری با موضوع دین چاپ کرده در دسترس علاقه مندان قرار گرفته و فضاسازی آن به گونه ای است که مناسب برگزاری مسابقات جذاب با محوریت موضوع دین و ماه رمضان، برای کودکان باشد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه این نمایشگاه به صورت کارگاهی برگزار می شود؛ ادامه داد: در این غرفه هر شب دو نفر قصه گو از مراکز مختلف کانون های اهواز و استان حضور داشته و در کنار آنها سایر مربیان نیز به اجرای برنامه برای کودک و نوجوان می پردازند.

کیانی افزود: برنامه هایی مثل شعر خوانی مذهبی، قصه گویی، ایستگاه نقاشی و مسابقات با هدف آشنایی کودک با مفاهیم دینی، در طی هفت شب برای علاقه مندان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از نکات مهم این نمایشگاه ارائه کتاب فرهنگ نامه نماز مخصوص کودک و نوجوان است که توسط کانون پرورش فکری تالیف شده و در نمایشگاه امسال مورد توجه قرار گرفته است. این کتاب به عنوان محور فعالیت های کانون در اختیار علاقه مندان قرار گرفته و شیوه های مختلف و مرتبط با مسائل مذهبی و دینی را در ارتباط با آداب نماز، روزه و آداب ماه های مختلف مذهبی با زبان کودکانه همراه با تصاویر، به علاقه مندان ارائه می کند تا بتوانند بهتر روند یک زندگی خوب را دنبال کنند.

کیانی افزود: این کتاب پیش از این در مجموعه محصولات کانون پرورش فکری وجود داشته که مغفول مانده و یکی از بهترین کتاب های کانون در این حوزه بوده که کمتر دیده شده است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گفت: امسال در سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت در خدمت شهروندان هستیم و امیدوارم این نمایشگاه به عنوان یک فرصت عظیم فرهنگی، در شهرهای اردیبهشتی رمضان مورد استقبال قرار گیرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین