راه اندازی سامانه فرزندخواندگی سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: متقاضیان فرزندخواندگی عمدتا خواهان فزرند دختر، نوزاد و کودکان زیر ۳ سال هستند در صورتی که اگر زوجین درخواست فرزندخواندگی کودکان با سن بالاتر را داشته باشند، روند کار سریع‌تر و طی دو تا سه ماه انجام می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره با راه اندازی سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی اظهار کرد: زوج‌هایی که قصد به فرزندخواندگی گرفتن کودک از شیرخوارگاه‌ها را دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه فرزند خواندگی، درخواست خود را ثبت کنند.

وی افزود: در این سامانه زوجین می‌توانند بدون مراجعه حضوری، مدارک مورد نیاز خود را بارگذاری و با کدی که از طریق سامانه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، روند کار را پیگیری کنند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: راه اندازی سامانه فرزندخواندگی باعث ایجاد شفافیت در روند کار می‌شود و از مراجات متعدد حضوری شهروندان جلوگیری می‌کند.

مسعودی فرید در خصوص آمار پیش نوبتی برای دریافت فرزند از مراکز بهزیستی بیان کرد: طبق آمار به ازای هر یک کودک، ۱۰ تا ۱۱ زوج متقاضی برای دریافت فرزند خوانده داریم و دلیل آن هم این است که تعداد کودکان قابل واگذاری در مقایسه با درخواست‌ها کم است.

وی گفت: متقاضیان فرزندخواندگی عمدتا خواهان فزرند دختر، نوزاد و کودکان زیر ۳ سال هستند و تعداد اندک نوزادان در مراکز بهزیستی باعث می‌شود روند دریافت فرزند طولانی شود، در صورتی که اگر زوجین درخواست فرزندخواندگی کودکان با سن بالاتر را داشته باشند، روند کار سریع‌تر و طی دو تا سه ماه انجام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان