در مدارس پرورش دینی کودکان و نوجوانان باید با جدیت دنبال شود

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با بیان اینکه متأسفانه برنامه‌های فرهنگی آموزش و پرورش رها شده است، گفت: پرورش دینی کودکان و نوجوانان باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش کودک پرس ، مرتضی نجفی قدسی در مراسم بهره‌برداری از سالن اجتماعات دارالقرآن علامه طباطبایی که در این دارالقرآن برگزار شد، اظهار داشت: ماه مبارک رمضان بهار قرآن است که باید تلاش کنیم از فیوضات این ماه پر خیر و برکت نهایت بهره را ببریم.

وی گفت: در بیت علامه طباطبایی در سال‌های اخیر برنامه‌های مختلف قرآنی و تفسیری برگزار شده و سالن اجتماعات این مجموعه نیز با حضور آیت الله مکارم شیرازی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش آموزش و پرورش در کشور بیان داشت: اگر می‌خواهیم جامعه ما اسلامی بماند راهی جز توجه به آموزش و پرورش نداریم.

روحانیون باید در آموزش و پرورش حضور فعالی داشته باشند

وی با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش با کمبود اساتید دلسوز مانند گذشته مواجه است، افزود: در گذشته بسیاری از روحانیون در امر آموزش و پرورش مشارکت داشتند و امروز نیز روحانیون باید در این نهاد حضور فعالی داشته باشند تا پرورش دینی کودکان و نوجوانان با جدیت دنبال شود.

نجفی قدسی بیان داشت: امروز باور انسان سخت است که در برخی از مدارس آهنگ‌های مستهجن پخش می‌شود و متأسفانه آموزش و پرورش رها شده است و باید دلسوزان نسبت به برنامه‌های این نهاد توجه داشته باشند.

وی تأکید کرد: تمام کودکان دوران تحصیلی خود را در مدارس می‌گذرانند و این نهاد از این رو رسالت خطیری بر عهده دارد.

انتهای پیام/