طرح مشکات ویژه کودکان و نوجوانان در حرم حضرت معصومه(س) اجرا می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین احمدی از اجرای طرح قرآنی تفسیری «مشکات» ویژه کودکان و نوجوانان در رواق کودک و نوجوان حرم حضرت معصومه(س) خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، حجت الاسلام والمسلمین «مهدی احمدی» با اشاره به اهمیت برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان گفت: طرح قرآنی تفسیری «مشکات»  هر روز در ایام ماه مبارک رمضان یک آیه شاخص را محور قرار می دهند.

 

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد:این طرح به این ترتیب است که روزانه یک آیه به عنوان آیه شاخص از قرآن کریم انتخاب شده و بر همان محور موضوعات مختلف به کودکان و نوجوانان آموزش داده می‌شود.

 

وی ادامه داد: به عنوان مثال در اولین روز اجرای طرح، آیات سوره حمد به عنوان آیات شاخص انتخاب شد و براساس این آیات در نوبت صبح آداب دعا و اثرات دعا به کودکان آموزش داده شد و در نوبت عصر کمک به آماده کردن سفره افطار برای کودکان بیان شد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان برای حضور در این طرح می‌توانند به رواق کودک و نوجوان واقع در بالکن شرقی شبستان امام خمینی(ره) مراجعه کنند گفت: این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان در هر دو نوبت صبح و عصر در رواق کودک و نوجوان دختران حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

 

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) تصریح کرد: این طرح به همت خادمان رواق کودک و نوجوان اجرا می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری شبستان

پایان پیام/