ایجاد 3 هزار باشگاه کتاب خوانی در شهر تهران

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران گفت: تا پایان برنامه ششم (۱۳۹۶ – ۱۴۰۰) تعداد باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان را به سه هزار مورد توسعه خواهیم داد.

به گزارش کودک پرس ، علی امینی اظهار داشت: هم اکنون ۳۰۰ باشگاه کتاب خوانی کودک و نوجوان در مساجد، فرهنگسراها، کتابخانه ها، مهدکودک ها و سایر مراکز فرهنگی فعال است.
وی افزود: در این باشگاه ها برنامه ها و مسابقه های کتابخوانی در راستای تشویق مردم به کتاب و کتاب خوانی اجرایی می شود.
امینی هدف از راه اندازی این باشگاه های کتاب خوانی را مشارکت عمومی مردم عنوان کرد و گفت: مردمی بودن این باشگاه ها می تواند به عنوان مروجی برای نهادینه سازی فرهنگ مطالعه در شهر تهران تبدیل شود.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران گفت: همچنین این باشگاه‌ها ویژه کودک و نوجوان است تا از سنین کودکی با کتاب انس بگیرند از این رو هزینه کردن بر روی فرهنگ مردم سرمایه گذاری است.
وی همچنین با اشاره به اینکه ۵۶۰ آثار به نخستین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی شهر تهران رسید گفت: از این تعداد ۴۲۰ فیلم کوتاه و ۱۴۰ نامه بود.
امینی بیان داشت: ۸۴ باشگاه تعداد آثار را به دبیرخانه ارسال کردند که پس از داوری ۱۱ باشگاه به عنوان فعال، ۱۰ باشگاه به عنوان بهترین فیلم و هفت باشگاه به عنوان برترین نامه به نویسندگان انتخاب شدند که از آنها با حضور برترین تسهیلگران عرصه کتاب خوانی روز ۱۵ اردیبهشت ماه امسال قدردانی شد.
جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی عنوان طرحی پیشرو و پویا برای راه‌اندازی و فعال کردن باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در سراسر کشور است. این برنامه حاصل مشاهده فعالیت کودکان و نوجوانان و رسیدن به شناختی از روش‌ها و علایق فردی و اجتماعی آنان است.

منبع: ایرنا