احساس نیاز به راه اندازی موزه کودک در تمامی استانها

مدیر کل امور موزه های کشور گفت: افتتاح موزه کودک یگ گام مهم در جهت آگاهی وتغییر است.

به گزارش کودک پرس ، محمدرضا کارگر در مراسم افتتاح موزه کودک ارومیه که در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد بااشاره به اینکه موزه ها باعث تغییر نگرش ونگاه مردم به محیط خودشان می شود تصریح کرد: اساس موفقیت به میزان تغییر نگاه مردم نسبت به میراث فرهنگی کشور خود است واین موزه گام مهمی در این راستا است.

وی بااشاره به اینکه برخی پروژه های بزرگ ساخته می شود ولی دراصل باعث تغییر نمی شوند خاطرنشان کرد: اساس تغییر در نگرش و فکر انسان آگاهی است و تا آگاهی ایجاد نشود تغییر صورت نمی گیرد و موزه یکی از موضوعاتی است که باعث ایجاد آگاهی و تغییر می شود.

مدیر کل امور موزه های کشور اظهار کرد: باید برای ایجاد آگاهی در کودکان به آنها آموزش دهیم و موزه ها در میان تمامی نهاد های آموزشی بهترین و موثرترین نهاد آموزشی هستند.

وی کودکان را سرمایه های اجتماعی آینده دانست و گفت: ماباید هرچه در توان داریم برای آموزش کودکان بکار بگیریم چرا که سرمایه گذاری در این حوزه بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت.

کارگر ادامه داد: تمامی مسئولان و مدیران آموزشی باید به موزه بعنوان یک وسیله آموزشی تاثیر گذار توجه جدی کنند و راه اندازی موزه های همچون موزه کودک نیاز جدی تمامی استان های کشور است.

 

منبع: ایسنا