۲۱ مهدکودک را در مناطق سیل‌زده دایر کردیم

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۱۲۸۰ کودک در مهدهای کودک مناطق سیل‌زده حضور دارند.

به گزارش کودک پرس ، فاطمه توکلی اظهار کرد: متأسفانه بخشی از جامعه هدف ما براثر سیل اخیر دچار خسارت شدند و سازمان جهت حمایت از جامعه هدف خود اقدامات خود را آغاز کرد.

 

وی تصریح کرد: اقدامات ما شامل دو بخش بود که در بخش اول مربوط مددجویان یک بود که در مراکز شبانه‌روزی ما نگهداری می‌شدند و ما مسئولیت مستقیم آنها را داشتیم؛ خوشبختانه به دلیل پیش‌بینی‌ها و انتقال و جابجایی مراکز هیچ مشکلی برای آنها پیش نیامد اما برای بخشی از مددجویان که در مناطق سیل‌زده قرار داشتند و آسیب‌های را دیدند در فروردین‌ماه سه ماه مستمری آنها با توجه به تعداد خانوار آنها مبلغ بین ۵۰۰ تا یک و نیم میلیون تومان واریز شد.

 

مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: با مشارکت خوبی که از سوی بهزیستی سراسر کشور صورت گرفت توانستیم تاکنون ۸ هزار پک مختلف شامل مواد غذایی، مواد بهداشتی، وسایل موردنیاز مددجویان ازجمله بهداشتی وسایل خاص توان‌بخشی و… توزیع کنیم.

 

توکلی ادامه داد: با کمک موسسه خیریه ۵۰۰ سری وسایل منزل جمع‌آوری شد که توزیع آنها را شروع کرده‌ایم.

 

وی اضافه کرد: علاوه بر کمک‌های امدادی شرایط خاصی برای خانواده‌ها پیش می‌آید که یکی از وظایف سازمان مداخلات اجتماعی و روانی بعد از بلایا است.

 

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: تاکنون۹۸ کارشناس مددکار و روانشناس را در قالب ۳۲ تیم به مناطق سیل‌زده اعزام کردیم.

 

توکلی اظهار کرد: ۱۴۴ تیم محب به این مناطق اعزام شده که علاوه شناسایی و نیازمندی خدمات موردنیاز آنها مدنظر بوده است.

 

وی تصریح کرد: سعی شده علاوه بر فضای همدلی و همراهی با مردم گروه‌های داوطلب محلی تشکیل شده است.

 

مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: این داوطلبان محلی شامل جوانان، زنان، کودکان هستند به این امید که بتوانیم در این مناطق ظرفیت‌سازی و ضمن همراهی با مردم کمک کنیم هر چه زودتر به روند طبیعی زندگی برگردند.

 

توکلی اضافه کرد: کودکان و زنان در بلایا بسیار آسیب‌پذیرتر هستند که در بخش زنان توانستیم با همکاری خانم‌ها تشکل‌های را شکل دهیم و مادران آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

 

وی بیان کرد: برای دانش‌آموزان نیز گروه‌های آموزشی تشکیل داده شد که آموزش‌های لازم را ببینند.

 

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: ۲۱ مهدکودک را در مناطق سیل‌زده دایر کردیم که در این راستا ۱۲۸۰ کودک زیر شش ماه در این مهدکودک‌ها حضور پیدا کرده و غذاهای گرم دریافت می‌کنند.

 

توکلی عنوان کرد: همچنین با گروه‌های نمایشی برنامه‌های شادی را برتر آنها فراهم کنیم.

 

وی یادآور شد: در ادامه نیاز قرار است که حضور مستمر کارشناسان تا زمانی که به یک ثبات برسند، داشته باشند.

 

مدیرکل بهزیستی لرستان افزود: تمام خسارات وارد شده به جامعه هدف بعد از سیل در سامانه جمع‌آوری شد.

 

توکلی اظهار کرد: در تعاملی که با بنیاد مسکن داشته‌ایم در این راستا علاوه بر کمک‌های دولت به افراد سیل‌زده در مناطق سیل‌زده با پیگیری سازمان بهزیستی کشور مبلغ ۱۰ میلیون تومان بلاعوض به سرپرست خانواری که خانه‌های آنها تخریب‌شده نیز اعطا می‌شود.

 

وی تصریح کرد: با امضای تفاهم‌نامه‌ای که با بسیج سازندگی منعقد شد از ظرفیت بسیج نیز در راستای سازندگی این افراد استفاده خواهد شد.

 

منبع: ایسنا