جسد یک مادر و کودک در چاه پیدا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲جسد غرق شده در چاه نیمه چهارم شهرستان زهک با تلاش امدادگران این جمعیت پیدا شدند.

به گزارش کودک پرس ، رسول راشکی افزود: عصر روز گذشته یک مادر ۲۵ساله به همراه کودک چهارساله در چاه نیمه چهارم بر اثر واژگونی قایق تفریحی غرق شدند.
وی ادامه داد: این حادثه ساعت ۱۸عصر روز گذشته به جمعیت هلال احمر اطلاع داده شد که بلافاصله تیم غواصی و نجاتگران این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به تاریکی هوا و نبود شرایط مناسب برای غواصی عملیات یافتن اجساد به امروز شنبه موکول شد که با تلاش تیم های غواصی و پشتیبانی امداد و نجات هم اینک جسد این افراد در چاه نیمه چهارم پیدا و تحویل خانواده هایشان شدند.
وی در رابطه با نحوه غرق شدن این افراد گفت: ۶ نفر عصر دیروز برای تفریح با قایق کوچک به چاه نیمه چهارم می روند.
راشکی ادامه داد: قایق این افراد واژگون شده و هر ۶ نفر سرنشین آن به داخل آب می افتند.
وی ادامه افزود: در این حادثه چهار نفر از افراد غرق شده نجات پیدا می کنند که سه نفر از آنان به بیمارستان منتقل می شوند.
مدیرعامل سازمان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: در این حادثه یک مادر ۲۵ ساله به همراه کودک چهارساله در چاه نیمه چهارم غرق شدند که اجساد این افراد امروز پیدا شد.
وی بیان کرد: افراد غرق شده در رودخانه ها و مخازن چاه نیمه ها در شمال سیستان و بلوچستان بیشتر افرادی هستند که بدون آشنایی با وضعیت رودخانه ها و فراگیری فنون شنا وارد آب شده و در همان دقایق اولیه غرق می شوند.
چاه نیمه ها به منابع ذخیره طبیعی آب گفته می شود که به سه بخش ˈچاه نیمه یک، ۲ و سهˈ تقسیم بندی شده است.
از این منبع های طبیعی ذخیره آب برای آب آشامیدنی شهرستانهای زابل و زاهدان و زمین های کشاورزی زابل، هیرمند و زهک استفاده می شود.
طی یک دهه گذشته که منطقه سیستان با بحران خشکسالی رو به رو بود، مردم این منطقه از آب ذخیره شده در چاه نیمه ها استفاده می کنند
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منبع: ایرنا