مرگ مشکوک دو بیمار یک مرکز نگهداری کودکان معلول در البرز

در پی مرگ مشکوک دو معلول در مرکز نگهداری کودکان معلول واقع در شهرستان فردیس این مرکز به درخواست بهزیستی و دستور مراجع قضایی تعطیل شد.

به گزارش کودک پرس ، در پی مرگ مشکوک دو بیمار یک مرکز نگهداری کودکان معلول در البرز و انتشار فیلم های جنجالی از کودکان تحت پوشش آن، دستور توقف فعالیت این مرکز پسرانه و انتقال معلولان به مراکز دیگر صادر شد.

داریوش بیات ، مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت:در پی سوء استفاده از معلولان در این مرکز نگهداری در شهرستان فردیس به درخواست بهزیستی و دستور مراجع قضایی، این مرکز تعطیل و معلولان به مراکز دیگر فرستاده شدند. طی دو سال گذشته انحراف هایی از برخی استانداردهای تعریف شده بهزیستی در این مرکز مشاهده شده بود که پس از صدور اخطار و عدم رفع مشکلات از سوی مدیر این مرکز و همچنین انتشار فیلم تعدادی از کودکان معلول که از سوی رسانه های خارجی مورد سوء استفاده قرار گرفته بود، تصمیم گرفتیم تا ۱۲۰ معلول تحت پوشش مرکز یادشده جابه جا شوند و آنها را به صورت موقت در مراکز دیگر نگهداری کنند.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان البرز طبق بررسی های صورت گرفته این مرکز دارای دو سرمایه گذار بود که یک نفر از این شرکا بر اساس دعوای مالی با رقیب خود سعی داشت با انتشار فیلم های ساختگی ، شخص صاحب امتیاز و سرمایه گذار اصلی را از میدان بیرون کند. بنابراین بعد از گذشت ماه ها سرانجام این مرکز فعالیت خود را با نصف ظرفیت اصلی شروع کرد، اما با توجه به تخلفات متعدد در این مرکز نظیر خروج مکرر تعدادی از معلولان ازجمله مددجویان مجهول الهویه، این سه مددجو برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی معرفی شدند تا نظر کارشناسی اعلام شود. همچنین علت قطعی مرگ مشکوک دو مددجوی دیگر تحت پوشش این مرکز نیز از سوی پزشکی قانونی در حال بررسی است.

زیرا یکی از این کودکان به مدت ۱۴ روز داروی مورد نیاز و غذای مناسب دریافت نکرده بود و در یک مورد نیز پسری معلول به خاطر سکته مغزی به بیمارستان منتقل شده که پس از انتقال به مرکز نگهداری فوت کرد.مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت:روز گذشته بعد از برگزاری جلسات متعدد در این خصوص رأی تعطیلی این مرکز صادر شد و این امر توسط مراجع قضایی در حال پیگیری است.

انتهای پیام/