بهره‌مندی از تخفیف 50 درصدی کتاب با عضویت و ثبت‌نام در سایت جام باشگاه‌‌های کتابخوانی کودک و نوجوان

داور جام باشگاه‌‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از شتاب روزافزون و استقبال چشمگیر تشکیل، عضویت و فعالیت باشگاه‌‌های کتابخوانی در کشور خبر داد و گفت: تا پایان سال نود و هفت،۱۶ هزار باشگاه کتابخوانی در کشور فعال شده است.

به گزارش کودک پرس ، جعفر زنده‌جانی در دهمین فرهنگسرای کتاب در غرفه جام باشگاه‌‌های کتابخوانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادامه داد :تسهیل‌گران با گذراندن دوره‌‌های مرتبط با محوریت شناخت کتاب‌‌، روش مطالعه و روش‌‌های تعامل با کودکان و نوجوانان به صورت حرفه‌ای وارد کار فرهنگی می‌‌شوند.
وی تاکید کرد: اسامی جام باشگاه‌‌های کتابخوانی، گفتگو حول محور کتاب است.
داور سه دوره‌ جام باشگاه‌‌های کتابخوانی کودک و نوجوان کشور ،افزایش مهارت‌‌های اجتماعی و پرورش تخیل را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: خوشبختانه روند رو به رشد تعداد باشگاه‌‌ها نشانگر آن است که این طرح فرهنگی علاوه بر کسب موفقیت توانسته است به یک رویداد بزرگ فرهنگی در محور کتاب تبدیل شود.
در ادامه این نشست دبیر اجرایی جام باشگاه‌‌های کتابخوانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران، هدف از اجرای این طرح فرهنگی را ترویج کتابخوانی برای کودک و نوجوانان در سطح ملی عنوان و تاکید کرد: این طرح موفق، طرحی ملی و البته مردمی است که با حمایت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۹۵ تا به امروز در کشور فعال شده و تداوم دارد.
نسرین تیموریان با بیان اینکه استان تهران برای نخستین بار در سال ۹۷ در این طرح شرکت کرده است، گفت: تاکنون ۳۱۷ باشگاه کتابخوانی در شهر تهران فعال شده است.
وی تصریح کرد: کودکان و نوجوانان یک تا ۱۸سال، مخاطب اصلی اجرای این طرح هستند و علاقه‌مندان حوزه‌ی کتاب و کتابخوانی می‌‌توانند با اعلام آمادگی و شرکت در کارگاه رایگان دو روزه و ۱۶ ساعته در اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اخذ گواهینامه پایان دوره به عنوان تسهیل‌گر، اقدام به تشکیل باشگاه‌‌های کتابخوانی کودک و نوجوان کنند.
وی ادامه داد: بهره‌مندی از تخفیف ۵۰ درصدی کتاب پس از عضویت و ثبت‌نام در سایت جام باشگاه‌‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از دیگر موارد حمایتی اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان‌‌های همکار در اجرای این طرح ملی است.
تیموریان اظهار کرد: اقدامات انجام شده در باشگاه‌‌های کتابخوانی مستندسازی شده و در جشنواره‌های تحت عنوان برگزیدگان باشگاه‌‌های کتابخوانی معرفی و تقدیر می‌‌شوند.
وی در پایان گفت: علاقه‌مندان به فعالیت حوزه‌ی کتابخوانی و تسهیل‌گری باشگاه‌‌های کتاب تهران می‌‌توانند همه‌روزه در ایام برگزاری نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ با مراجعه به غرفه‌ی جام باشگاه‌‌های کتابخوانی در فرهنگسرای کتاب سازمان فرهنگی و هنری نسبت به ثبت‌نام رایگان برای شرکت در دوره‌ آموزشی و تسهیل‌گری باشگاه‌‌های کتاب اقدام کنند.
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) میزبان علاقه مندان و بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ فرهنگی است.