توجه به مادران شیرده برای جلوگیری از سوءتغذیه کودکان

سرپرست معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت:‌ یک هزار و ۶۱۵ کودک مبتلا به سوء تغذیه در این استان از سبد غذایی در سال جاری بهره‌مند شدند.

به گزارش کودک پرس ، محمد شجاعان بابیان اینکه مادران شیرده تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان نیز از سبد غذایی بهره‌مند شدند، افزود: در کمیته امداد تلاش شده تا برای جلوگیری از سوءتغذیه کودکان و بهبود درمان آنان، نگاه به این مادران نیز در اولویت قرار گیرد تا از سوءتغذیه احتمالی کودکان جلوگیری شود.

سرپرست معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه میانگین دریافتی هر کودک مبتلا به سوءتغذیه در استان سمنان ماهانه ۹۵ هزار تومان است، اظهار کرد: ۱۶۰ میلیون تومان برای تهیه این سبدهای غذایی در سال جاری هزینه شده است.
شجاعان بابیان اینکه برای جلوگیری از سوء تغذیه کودکان در بازه زمانی شش‌ماهه کودکان تحت حمایت این نهاد مورد پایش قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: کارگاه‌های آموزشی و طرح‌های پیشگیری برای این افراد اجرا می‌شود تا این موارد بیماری را به حداقل کاهش دهیم.
وی به وجود ۳۶۰ مددجو دارای بیماری صعب‌العلاج، سرطانی و خاص که ماهانه هزینه‌های درمانی زیادی دارند، اشاره کرد و گفت: اگرچه حمایت‌های کمیته امداد تا حدودی به بهبود وضع آنان کمک می‌کند؛ اما ورود خیران و نیکوکاران می‌تواند مرهمی بر دردهای آنها باشد.
منبع: روابط‌عمومی کمیته امداد استان سمنان