«سر سفره خدا» ویژه‌برنامه سحرگاهی برای روزه اولی‌ها

برنامه «سر سفره خدا» که در جشنواره تلویزیونی جام جم بهترین برنامه کودک و نوجوان شده بود به‌عنوان ویژه‌برنامه سحرگاهی شبکه نهال روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش کودک پرس ، این برنامه از شنبه ۱۴ اردیبهشت دو روز قبل از آغاز ماه مبارک رمضان در ساعت ۱۶ به‌صورت زنده روی آنتن شبکه نهال خواهد رفت و سپس هم‌زمان با شروع شدن ماه مبارک رمضان به‌صورت سحرگاهی ساعت ۳ بامداد روال پخش خود را ادامه خواهد داد.

برنامه «سر سفره خدا» در چهارمین سال تجربه موفق خود باهدف ایجاد نشاط معنوی در کودکان ٩-١٢ سال و روزه اولی‌ها  باهدف ترغیب و تشویق کودکان به فضائل اخلاقی و تشخص بخشیدن به کودکان روزه‌دار  و علی الخصوص با نگاه ویژه و متفاوت نسبت به مسئولیت اجتماعی کودکان و تأثیرگذاری آنها در اجتماع به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «حمیدرضا عطارد» در کانال نهال در دست تولید است.
 این برنامه شامل مجموعه آیتم‌هایی با قصه‌های قرانی، دعا و ادعیه به زبان کودکانه، قران و اذان، مناجات، حرف‌های کودکانه و … است. تمامی آیتم‌ها با حضور کودکان و نوجوانان به جهت تشویق و ترویج برای رفتارهای صحیح اجتماعی، فرهنگ نماز، انتقال مفاهیم کلیدی و بنیادین دینی جهت فهم روزه و روزه‌داری، انتقال ارزش‌های اعتقادی جهت پیوند عاطفی و عقلانی کودک با خداوند تهیه می‌شود.
همچنین بخش ویژه‌‌ی برنامه از طریق دعوت میهمانان و گفتگو با آن‌ها در گپی دوستانه بر سر سفره سحری رخ می‌دهد تا با ایجاد بستری از سبک زندگی ایرانی-اسلامی و ایجاد فضایی پرنشاط و مطابق باسلیقه کودکان روزه‌دار ٩ تا ١٢ سال، در کنار ایجاد یک محیط معنوی زمینه را برای بستری فرهنگ‌ساز آماده کند.
برنامه «سر سفره خدا» با اجرای «حامد مدرس» و با بازی «امیر سهیلی» و «احسان مهدی» و تعداد دیگری از بازیگران در سحرگاه ماه مبارک رمضان ساعت ۳ بامداد روی آنتن می‌رود.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی سیما