200565
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

212 کودک کار در مراکز حمایتی بهزیستی قزوین پذیرش شدند

مدیر کل بهزیستی قزوین گفت: ۲۱۲ کودک کار در مراکز حمایتی بهزیستی استان طی سال قبل پذیرش شدند که نسبت به مدت مشابه گذشته ۲۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش کودک پرس ، علیرضا وارثی روز دوشنبه افزود: در سال ۹۷ ، ۱۸۵ نفر پسر و ۲۷ نفر دختر در مراکز بهزیستی استان پذیرش شده اند که از این تعداد ۸۳ تن، غیر ایرانی بوده اند.
وی با اشاره به گروه سنی پذیرش شدگان، اضافه کرد:یک تن از این کودکان زیر ۶ سال، ۸۸ تن ۶ تا ۱۱ سال، ۷۱ نفر بین ۱۲ تا ۱۴ سال و ۵۲ نفر بین ۱۵ تا ۱۸ سال بوده اند.
وارثی ادامه داد: در حال حاضر بهزیستی استان، کودکان کار و خیابان را در یک مرکز دولتی شبانه روزی و ۲ مرکز غیر دولتی شامل مراکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده در شهرستان های قزوین و تاکستان تحت نظارت سازمان با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از حضور و کار کودکان، مورد پذیرش و حمایت قرار می دهد.
وی با اشاره به خدمات ارایه شده به این کودکان گفت:۶۱ مورد نگهداری از کودک، هزار و ۶۱۱ مورد ارایه خدمات آموزشی، ۲۴ مورد خدمات حقوقی، ۲۷۸ مورد خدمت بهداشتی درمانی، هزار و ۸۱۲ مورد خدمت مددکاری و هزار و ۱۶۴ مورد خدمت روانشناسی از جمله خدمات ارایه شده بوده است.
وارثی افزود: گسترش فعالیت ها و ارایه خدمات به کودکان در قالب راه اندازی و افتتاح مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در تاکستان، انعقاد تفاهم نامه با مرکز بهداشت برای ارایه خدمات سلامت، تدوین طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان و راه اندازی مرکز دوستدار کودک با تاکید بر برنامه های شناسایی و ساماندهی کودکان کار و خیابان، ابلاغ آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی به سازمان های همکار در سازماندهی کودکان خیابانی برای لزوم همکاری بین بهزیستی و سایر دستگاه ها و برگزاری اردوهای تفریحی و آموزشی مختص کودکان کار و خیابان گوشه ای از اقدامات استانی در خصوص این کودکان است.

انتهای پیام /

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین