198529
۲۵ اسفند ۱۳۹۷

ضروریت آشنایی قشر جوان و نوجوان کشورمان با فرهنگ دفاع مقدس

مدیر شبکه رادیویی قرآن گفت: شهدای ما قهرمانانی بودند که جانشان را دادند تا از اسلام دفاع کنند و تا زمانی که فرهنگ شهادت زنده است، هیچ دشمنی جرات حمله به خاک کشورمان را ندارد.

به گزارش کودک پرس ، احمد ابوالقاسمی مدیر شبکه رادیویی قرآن با اشاره به اینکه آشنایی قشر جوان و نوجوان کشورمان با فرهنگ دفاع مقدس امری ضروری است، گفت: ترویج فرهنگ دفاع مقدس فقط مختص به ایران نیست و سایر کشورهای جهان هم برای رزمندگان خود و کسانی که جانشان را در جنگ از دست داده اند، ارزش و اهمیت قائل هستند .

وی ادامه داد: بنده ۳۵ کشور دنیا را سفر کرده ام و در هر روز در بزرگترین میدان پاریس، صبح به صبح دو کامیون گل به نام سربازان گمنام فرانسوی در جنگ جهانی می‌آورند و گل‌های روز گذشته را تعویض می‌کنند تا همیشه تازه باشد و همه این کار‌ها برای نشان دادن قدرشناسی از قهرمانان وطن پرست کشورشان است.

مدیر شبکه رادیویی قرآن با بیان اینکه شهدای ایران هم به دلیل نیت وطن پرستی و هم به دلیل تفکرات دینی و انقلابی شان، جانشان را در دوران دفاع مقدس اهدا کردند تا راه قرآن زنده بماند، افزود: شهدای ما قهرمانانی بودند که جانشان را دادند تا از اسلام دفاع کنند و تا زمانی که فرهنگ شهادت در بین جوانان کشورمان رواج داشته باشد، هیچ دشمنی جرات حمله به خاک کشورمان را ندارد.

 

ابوالقاسمی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس در استمرار فرهنگ عاشوراست، گفت: شهدای مدافع حرم نمونه بارزی از الگو قرار دادن شهدای دوران دفاع مقدس در میان نسل‌های امروزی هستند که در راستای فرهنگ عاشورایی عمل کردند و به همین دلیل دشمن تلاش می‌کند که به واسطه نفوذ‌های فرهنگی، فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه کم رنگ کند.

وی با بیان اینکه فقط ۳۰ سال از دوران دفاع مقدس گذشته است، افزود: کشور‌های اروپایی با اینکه ۷۰ سال از پایان جنگ آن‌ها گذشته است، اما نسبت به سربازان وطن دوست خود احترام و ارزش قائل هستند و این در حالی است که تنها سه دهه از دوران دفاع مقدس گذشته است و ما نیز باید در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس قدم‌های موثری برداریم.

 

مدیر شبکه رادیویی قرآن کریم در پایان با اشاره به برگزاری جشنواره‌های ادبی و هنری راهیان نور گفت: جشنواره ملی ره آورد سر زمین نور یکی از جشنواره‌های ماندگاری در حوزه دفاع مقدس و راهیان نور است، چرا که باعث ثبت دیده‌ها و شنیده‌های زائران راهیان نور در حوزه‌های ادبی وهنری می‌شود و این باعث ماندگاری فرهنگ دفاع مقدس در ذهن خودشان می‌شود و روشی هم برای انتقال تجربیاتشان به دیگران است.

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین