موقعیت فعلی شما : خانه/اخبار/فرهنگ و رسانه
198247
۱۹ اسفند ۱۳۹۷

«یک کوه با پالتو» منتشر می‌شود

کمال شفیعی گفت:مجموعه شعر نوجوان با عنوان «یک کوه با پالتو» در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر می‌شود و هم اکنون مراحل نهایی انتشارش را سپری می‌کند.

به گزارش کودک پرس ، کمال شفیعی شاعر کودک و نوجوان در خصوص انتشار کتاب‌های جدیدش گفت: مجموعه شعر نوجوانم با عنوان «یک کوه با پالتو» در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر می‌شود این کتاب هم اکنون مراحل نهایی انتشارش را سپری می‌کند  شعر‌های این مجموعه شعر یک دوره فضای عشق را در گروه سنی دوره دوم نوجوانی دربرمی گیرد نوجوانان این دوره سنی ۱۳، ۱۴ تا ۱۸ ساله هستند.

وی افزود: فضا‌های آن فضا‌هایی عاشقانه و اجتماعی دارند که فضایی ملموس است و با دغدغه روز نوجوانان درگیرمی شویم درون مایه‌هایی مانند عشق، مرگ و نداشتن یک چیز که آرزویش را دارد در این کتاب دیده می‌شود در فضای نوجوان امروز سروده شده است یک گفتمان دوطرفه بین شعر و نوجوان دارد شعر مانند یک دوست در کنار نوجوان قرار می‌گیرد شعر‌ها پایان باز دارد و این نوجوان است که تصمیم می‌گیرد شعر چطور تمام شود عمدتا تلاشش این است به فضا‌هایی وارد شود که نوجوان امروز دارد از بالا به پایین به نوجوان نگاه نمی‌کند.

 

وی افزود: مجموعه شعر نوجوانم با عنوان «درصدای هرپرنده» قرار است در انتشارات سوره مهر منتشر شود این کتابم برای عرضه در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آماده می‌شود تا دو هفته دیگر برای چاپ برود و در فروردین ماه منتشر می‌شود. مخاطب این مجموعه شعرم بیشتر نوجوان‌های ۱۲ تا ۱۴ ساله هستند. فضا‌های این گروه سنی با گروه سنی کتاب «یک کوه یک پالتو» متفاوت است. باید بپذیریم  امروزه نوجوانی یک فرآیند طولانی محسوب می‌شود در این مجموعه شعر تلاش شده موضوعات متفاوت نوجوانان مانند درک خانواده، ارتباط با والدین و فضا‌های فکری که باید و نباید‌های نوجوانان را ترسیم می‌کند، آورده شود.

این شاعر با اشاره به انتشار «هزار بار بیشتر» در انتشارات مدرسه بیان کرد: مجموعه شعر «هزاربار بیشتر» در انتشارات مدرسه در دست انتشار است و شعر‌های آن برای نوجوان امروز سروده شده اند. شعر‌های این مجموعه شعرم در فضای خانواده و اجتماع سروده شده اند و به مسائلی می‌پردازد که نیازمند است از دریچه ذهن نوجوان امروز به آن نگریسته شود.

 

شفیعی گفت:مجموعه شعر «هزاربار بیشتر» فضا‌های عمده‌ای را بازگو می‌کند که نوجوان امروز با آن درگیر است باتفکر خلاق نوجوان در این خصوص در مجموعه شعرم صحبت می‌شود.۱۷ شعر در قالب نیمایی در این مجموعه شعرم گردآوری شده است.

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین