198063
12 اسفند 1397
مهمترین دغدغه‌ مجموعه کاکرون فقر حرکتی کودکان است

در کاکرون محل بازی را طراحی می‌کنیم. رویکرد اصلی ما بازی است تا بتوانیم به امید خدا و با کمک بزرگان فقر حرکتی را ریشه‌کن کنیم و بچه‌ها را به رشد حرکتی خودشان برسانیم.

به گزارش کودک پرس ، هشتمین دورهمی کودک و نوجوان، ۱۲ اسفند در پردیس سینمایی کوروش به صورت “ملی” برگزار شد، در این دورهمی بیش از ۲۶۰ نفر فعال حوزه کودک و نوجوان از مناطق مختلف کشور حضور بهم رساندند.

دکتر مرضیه بلالی مدیر موسسه کاکرون گفت: آپارتمان نشینی در شهرها، زندگی ماشینی و بازی‌های کامپیوتری باعث جلوگیری از تحرک بچه‌ها می‌شود و متاسفانه امروزه کودکان دچار فقر حرکتی شده‌اند. یکی از مهمترین دغدغه‌های ما در مجموعه کاکرون فقر حرکتی کودکان بود. برای پیشگیری و جبران این مشکل یکسری محیط طراحی کردیم با استفاده از پکیج‌های آموزشی مان، در مهدکودک‌ها، مدارس و مهدهای قرآن و تمامی حوزه‌هایی که با کودکان در ارتباط‌ هستند، این مشکل را حل کنیم. در حال حاضر بالای ۱۵ مرکز در تهران با ما همکاری می‌کنند و ما پکیج‌های آموزشی خودمان را به صورت بازی ارائه می‌دهیم.

بلالی ادامه داد: اسم مجموعه ما کاکَرون است (به معنای محل بازی). همانطور که از اسم مجموعه مشخص است ما محل بازی را طراحی می‌کنیم و رویکرد اصلی ما بازی است تا بتوانیم به امید خدا و با کمک بزرگان دغدغه اصلی که همان فقر حرکتی است را ریشه‌کن کنیم و بچه‌ها را به رشد حرکتی خودشان برسانیم.
استفاده از آموزش غیرمستقیم و تخصصی نکردن ورزش قبل از ۷ سالگی هدف اصلی ماست چون در تمام دنیا آموزش مستقیم و ورزش تخصصی در کودکی اشتباه و مردود است. ما فقط باید مهارت‌های حرکتی بنیادی ( که بنیاد ورزش‌های دیگر است) را در لفافه‌ای از بازی به صورت مینی ورزش‌ها کار کنیم. از تحقیقات و نظریات روز دنیا استفاده می‌کنیم و بازی‌هایی که تازه در ایران شروع شده است و ما خودمان در حال طراحی آن هستیم. ما میتوانیم در خدمت همه‌ی دوستان باشیم.
هدف اصلی ما تنوع، هیجان، آموزش غیرمستقیم، بازی محور بودن، استفاده از موسیقی، امنیت و تقویت مهارت‌های حرکتی بنیادی است.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین