195530
۱۸ بهمن ۱۳۹۷

راهیابی اعضای نوجوان هرمزگان به نخستین مهرواره آفرینش کشور

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان گفت: ۳ نفر از اعضای نوجوان این استان به نخستین مهرواره شعر آفرینش کشور راه یافتند.

به گزارش کودک پرس ، ناهید سلیمانی احمدی اظهار داشت: امین صمدی و ستاره مدنی از انجمن شعر آفرینش بندرعباس و هستی جعفرپور از انجمن شعر آفرینش مرکز فرهنگی هنری کانون فین به این مهرواره دعوت شده ‌اند.
وی در ادامه بیان داشت: نخستین مهرواره شعر آفرینش با حضور اعضای برگزیده انجمن ‌های ادبی از ۲۶ استان کشور از اول تا سوم اسفند در تهران برگزار می ‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان افزود: در روز نخست این مهرواره نوجوانان و مربیان خود در پنج کارگاه تخصصی شعر با حضور استادان برجسته کشور شرکت می کنند.
سلیمانی احمدی عنوان کرد: در روزهای برگزاری این مهرواره ۴۷ دختر و ۱۹ پسر شاعر از سراسر کشور به خوانش آثار خود می ‌پردازند.
به گفته وی، هم اکنون ۶ انجمن ادبی در کانون استان هرمزگان فعال هستند که از این تعداد ٣ انجمن شعر، داستان و طنز در بندرعباس فعالیت دارند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان گفت: هرمز داستان، قشم شعر و فین شعر نیز اسامی انجمن های ادبی در بخش شهرستان ها هستند.
سلیمانی تعداد شرکت کنندگان در این شش انجمن را ١٠٠ عضو پرورش یافته و ارشد بین سن ١٤ تا ٢٥ سال اعلام کرد.
در شیوه‌ نامه کشوری انجمن ‌ها، هدف اصلی از ایجاد انجمن‌ های ادبی فراگرفتن نقد ادبی و ادب نقد درج شده است.

این انجمن‌ های ادبی برای نخستین بار در سال ۷۷ فعالیت خود را در شهر تهران آغاز کردند و هم ‌اکنون در مرکزهای کانون سراسر کشور، ۶۶ انجمن ادبی در حال فعالیت است.

 

 

 

 

منبع: ایرنا

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین