194949
11 بهمن 1397
افتتاح ۲۰ فضای آموزشی با ۲۵۶ کلاس درس در استان تهران هم‌زمان با چهلمین بهار انقلاب

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران از افتتاح ۲۰ فضای آموزشی و پرورشی با ۲۵۶ کلاس درس در دهه فجر امسال و هم‌زمان با چهلمین بهار انقلاب اسلامی در تهران خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با گرامیداشت چهلمین فجر انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی به برکت وجود جوانان انقلابی امروز در مسیر توسعه و اعتلا در حرکت است و این فعالیت شورانگیز تداوم خواهد داشت.
وی افزود: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در جریان توسعه انقلاب اسلامی با دانش فنی و مهندسی بومی در حال احداث فضاهای آموزشی با استانداردهای بین‌المللی است و در همین راستا نیز موفق به کسب جایزه ساساکاوا در سال ۲۰۱۷ به واسطه ایمنی مدارس شده است.

شهری با اشاره به فعالیت‌های نوسازی مدارس در استان تهران، خاطرنشان کرد: استان تهران اکنون ۱۷ درصد جمعیت کل کشور و حدود ۱۵ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را در خود جای داده است و به لحاظ استراتژیک نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی به میزان احداث فضاهای آموزشی در مجموعه استان تهران اشاره و گفت: در چهلمین بهار انقلاب اسلامی ایران، ۲۰ فضای آموزشی و پرورشی با ۲۵۶ کلاس درس، با زیربنای ۳۴ هزار و ۷۲۷ مترمربع و اعتبار ۴۶ میلیارد و ۲۷۱ میلیون تومان که ۲۶ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان آن از محل اعتبارات دولتی و ۱۹ میلیارد و ۶۴۱ میلیون تومان از محل اعتبارات خیری و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات کمیساریای عالی پناهندگان هزینه شده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران تصریح کرد: در این راستا سهم شهرستان‌های استان تهران ۱۳ فضای آموزشی با ۱۸۴ کلاس درس و زیربنای ۲۶ هزار و ۶۷۶ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان است.
شهری ادامه داد: همچنین در شهر تهران، ۷ فضای آموزشی با ۷۲ کلاس درس و زیربنای ۸ هزار و ۵۱ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۹۶۱ میلیون تومان احداث شده است.

وی افزود: لازم به توضیح است که در مهر ۱۳۹۷ نیز تعداد ۶۷ پروژه آموزشی با ۷۷۵ کلاس درس افتتاح و تحویل آموزش و پرورش شهرتهران و شهرستانهای استان تهران شد.

 

 

 

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین