194792
10 بهمن 1397
۱۵ فیلم؛ سهم سیستان‌وبلوچستان از جشنواره فیلم فجر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان‌وبلوچستان گفت: هفتمین جشنواره فیلم فجر استان از ۱۲ بهمن‌ماه با اکران ۱۵ فیلم، ۱۰ فیلم در قسمت عمومی و پنج فیلم در حوزه کودک و نوجوان، آغاز به‌کار می‌کند.

به گزارش کودک پرس ، حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان‌وبلوچستان گفت: هفتمین جشنواره فیلم فجر استان از ۱۲ بهمن در دو سالن سینمایی اشراق و هلال زاهدان آغاز به‌کار می‌کند.
وی با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره ۱۸ بهمن‌ماه برگزار می‌شود، ادامه داد: به‌دلیل حفظ حرمت ایام فاطمیه، روزهای ۱۹ و ۲۰ بهمن‌ماه که همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است، اکران فیلم نخواهیم داشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: در جشنواره فیلم فجر استان ۱۵ فیلم اکران خواهد شد که ۱۰ فیلم در قسمت عموم و پنج فیلم در حوزه کودک و نوجوان انتخاب شده است.
مسگرانی افزود: این جشنواره در گذشته در استان برگزار می‌شد، اما منقطع بود؛ چهار سال است که با پیگیری‌های رسانه‌ها و جامعه فرهنگی و همکاری مسئولان امر بدون وقفه برگزار می‌شود و هر ساله مورد استقبال نیز قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه قیمت بلیت برای جشنواره زاهدان، کف قیمت بلیت‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر یعنی هشت هزار تومان است، ادامه داد: مردم می‌توانند بلیت‌ها را از طریق گیشه تهیه کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: از برنامه‌های جنبی این جشنواره می‌توان به برگزاری جلسات نقد، تحلیل و معرفی فیلم و برپایی نمایشگاهی از فعالیت‌های سینمایی و اکران فیلم‌ها اشاره کرد.

طبق اعلام اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فیلم‌هایی که در بخش عمومی جشنواره اکران خواهد شد، به شرح ذیل است:

«ایده اصلی» از آزیتا موگویی
«غلامرضا تختی» از بهرام توکلی
«سال دوم دانشکده من» از رسول صدر عاملی
«ماجرای نیمروز ۲؛ رد خون» از محمد حسین مهدویان
«بیست و سه نفر» از مهدی جعفری
«روزهای نارنجی» از آرش لاهوتی
«جمشیدیه» از یلدا جبلی
«وکیل مدافع» از سلمی بابایی و ونداد دوشن
«معکوس» از پولاد کیمیایی
«آشفتگی» از فریدون جیرانی

پنج فیلم نیز در قسمت کودکان و نوجوانان جشنواره فیلم فجر زاهدان پخش خواهد شد.

 

 

 

منبع: ایکنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین