194571
09 بهمن 1397
«خاطرات سفیر» برای نوجوانان خواندنی شد

نسخه نوجوان کتاب «خاطرات سفیر»، نوشته نیلوفر شادمهری، همراه با تصویرسازی جذاب و با قطعی متفاوت و ویراستاری جدید روانه بازار نشر شد.

به گزارش کودک پرس ، کتاب «خاطرات سفیر»، به روایت نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند. خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه‌ تحصیل در مقطع دکترا حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام.

مواجهه‌ او با آدم‌های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب‌تر می‌کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و دست ندادن با سرشناس‌ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیم النفس».

در بخشی‌ از این کتاب آمده است:

«یه دفعه چشمم به یه اتوبوس افتاد که جلوی روی همه اومد و صاف وایساد توی ایستگاه. راننده اتوبوس رو خاموش کرد و سوت زنان از اتوبوس پیاده شد. رفتم جلو، سلام کردم و گفتم: عذر می‌خوام. امروز اتوبوس نیست؟ گفت: نه، امروز اعتصابه.

دوست داشتم بدونم اعتصاب برای چیه؛ به خصوص که داشتم متضرر می‌‌شدم و ناخواسته در زنجیره نتایج اعتصاب دخیل شده بودم. گفتم: ببخشید … می‌شه بدونم برای چی راننده‌ها اعتصاب کردند؟

راننده اتوبوس یه نگاهی به من انداخت و گفت: این یه موضوع ملّیه. به خارجیا ارتباطی نداره.

(آفرین ورپریده! از این حس ملی گرایی‌ات خیلی خوشم اومد بی‌تربیت) خب، دیگه چی باید می‌گفتم؟ هیچی! اما واقعاً این حس دوگانه‌ای که توی پرانتز نوشتم سراغم اومد. اگرچه جواب بی‌ادبانه‌ای بود، آفرین به این شخص که علیه دولتش هم که تحصن می‌کنه وقتی مقابل یه خارجی قرار می‌گیره بهش حق نمی‌ده که بخواد حتی وارد دعواهای ملی بشه. واقعاً از این کارش خیلی خوشم اومد. من اگه جای رئیس‌اش بودم حتماً تشویق‌اش می‌کردم.»

علاقه‌مندان برای دریافت نسخه نوجوان این کتاب می‌توانند اینجارا کلیک کنند.

 

 

 

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین