194541
09 بهمن 1397
اکران ٢٠ فیلم جشنواره فیلم فجر از ١١ تا ٢٢ بهمن در شیراز

امسال در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر افتاب و پردیس سینمایی گلستان در سه بخش سودای سیمرغ، نگاه نو و سینما پروانه که کودک و نوجوان پخش فیلم خواهیم داشت.

به گزارش کودک پرس ، معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: هجدهمین جشنواره فیلم فجر از ١١ تا ٢٢ بهمن در شیراز برگزار می شود و بیست فیلم در شیراز اکران خواهد شد.

مهدی رنجبر در نشست خبری هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز بیان کرد: با توجه به چهلمین سالروز افتخار می کنیم شیراز میزبان جشنواره فیلم فجر است و استان فارس که در همه عرصه ها در قله است در برنامه های فیلم فجر استانی نیز پیشتاز است.

رنجبر افزود: امسال در شیراز ما میزبان هجدهمین جشنواره فیلم فجر هستیم و بعد از فارس، استان های اصفهان و خراسان رضوی شانزدهمین دوره را برگزار می کنند که این نشان دهنده اهمیت جشنواره و میزان بالای استقبال مردمی در فارس است.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بیان کرد: در حوزه مدیریت اجرایی جشنواره امسال این جشنواره به بخش خصوصی واگذار شود که جشنواره امسال به مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب که نشان داده با نهادهای ملی بزرگ در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری برابری می کند واگذار شده است.

 

رنجبر اظهار کرد: امسال در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر افتاب و پردیس سینمایی گلستان در سه بخش سودای سیمرغ، نگاه نو و سینما پروانه که کودک و نوجوان پخش فیلم خواهیم داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مراسم افتتاحیه جشنواره ساعت ١٨ روز پنج شنبه ١١ بهمن ماه برگزار می شود و از روز ١٢بهمن بیست فیلم از فیلم های اصلی برنامه به روی پرده خواهند رفت.

 

مدیر اجرایی هجدهمین جشنواره فیلم فجر در شیراز نیز در این نشست گفت: با اعتماد و اعتباری که از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس  به شهر افتاب شده با رایزنی با دبیرخانه تلاش شده بهترین فیلم های جشنواره را میزبان باشیم که مخاطبین شیرازی این فیلم ها را از دست ندهند.

محسن خباز افزود: در جشنواره شیراز در مجموع تاکنون ٦٥ اکران در نظر گرفته شده .است و در تلاشیم آن را به ٧٥ اکران برسانیم

خباز ادامه داد: بر این اساس هر روز دو اکران در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، ٤ اکران در مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب و یک اکران در پردیس سینمایی گلستان خواهیم داشت و ٢٨ هزار صندلی سینما ظرفیت اسمی جشنواره خواهد بود.

خباز تشریح کرد: فیلم های بخش سینما پروانه که مختص کودکان و نوجوانان است از ١٣ تا ١٨بهمن ماه در نوبت صبح در هنر شهر افتاب است.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که بخش سینما پروانه فیلم های جشنواره در اختیار کودکان و مدارس کم برخوردار قرار بگیرد.

 

مدیر اجرایی هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز بیان کرد: سایت اینترنتی ایرانتیک دات کام سامانه فروش بلیط های جشنواره است و با توجه به استقبال مردم و نظر به رعایت عدالت  برای هر شخص با کد ملی خرید بیش از ٤ بلیط ممکن نخواهد بود

خباز گفت: ساعت اکران فیلم ها در تالار حافظ ١٨ و ٢١ ، و در هنر شهر آفتاب سالن نارنجی ١٩ و ٢١ ، سالن آبی ١٨ و ٢٠ و پردیس گلستان ساعت ٢١ می باشد.

وی در خصوص قیمت بلیط های جشنواره با بیان اینکه سعی شده قیمت ها نسبت به پارسال تغییری نداشته باشد، گفت: قیمت بلیط در تالار حافظ و پردیس گلستان ١٢ هزار تومان و در هنر شهر آفتاب ١٥ هزار تومان خواهد بود.

 

خباز گفت: تلاش می کنیم تعدادی از عوامل و دست اندرکاران فیلم ها را برای جلسات نقد و تحلیل داشته باشیم.

 

 

 

 

منبع: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین