موقعیت فعلی شما : خانه/اخبار/فرهنگ و رسانه
192114
۱۹ دی ۱۳۹۷

فراخوان طرح «سربرگ» منتشر شد

بنیاد شعر و ادبیات داستانی اعلام کرد در طرح «سربرگ» شعرها و داستان‌های اعضای انجمن‌های ادبی هر استان را گردآوری و به صورت مجموعه‌های مستقل منتشر خواهد کرد.

به گزارش کودک پرس ، در دومین نشست هم‌اندیشی دبیران استانی انجمن‌های سراسر کشور که با حضور دبیران منتخب استان‌ها برگزار شد، طرح «سربرگ» تصویب شد. این طرح که ناظر بر انتشار آثار شعر و داستان منتخب اعضای انجمن‌های ادبی هر استان است، به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی و با مشارکت انجمن‌های ادبی سراسر کشور اجرا می‌شود.
در طرح «سربرگ» آثار شاعران و نویسندگان انجمن‌های ادبی در کتاب‌های مستقل، به صورت استانی منتشر خواهد شد و شاعران و نویسندگان و مخاطبان ادبیات می‌توانند بارقه‌ها و جوانه‌های شعر در هر استان را از طریق مطالعه و بررسی این کتاب‌ها بشناسند.
در متن فراخوان طرح «سربرگ» تاکید شده است: «بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در نظر دارد با هدف حمایت از شاعران و نویسندگان مستعد عضو انجمن‌های ادبی، مجموعه‌ای از آثار برگزیده شعر و داستان کوتاه را به تفکیک استان‌ها گردآوری و منتشر کند.»

این فراخوان می‌افزاید شاعران با آثار سروده‌شده در هر قالب شعری و داستان‌نویسان تا سقف ۲۵۰۰ کلمه‌، می‌توانند آثار خود را به دبیر منتخب استان یا دبیر انجمن تحویل دهند تا او در سامانه جامع امور انجمن‌های ادبی به آدرس www.hlclubs.ir بارگذاری کند.
اعضای تمامی انجمن‌هایی که از سامانه امور انجمن‌های ادبی شناسه دریافت کرده‌اند، می‌توانند در طرح ملی «سربرگ» مشارکت داشته باشند.

در فراخوان منتشرشده توسط بنیاد آخرین مهلت ارسال اثر، ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ اعلام شده است. همچنین دبیران انجمن‌های ادبی باید به همراه هر اثر حداکثر ۱۰۰ کلمه به عنوان معرفی صاحب اثر در سامانه بارگذاری کنند. دبیر انجمن باید علاوه بر تاریخچه فعالیت، خلاصه‌ای از فعالیت‌های انجمن را نیز حداکثر در ۲۰۰ کلمه همراه آثار، ارسال کند.
بنیاد در فراخوان منتشرشده تصریح کرده است «کارشناسی و انتخاب آثار قابل چاپ از میان آثار رسیده در اختیار بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان است. همچنین بنیاد و خانه انجمن‌های ادبی در ویرایش و تلخیص آثار رسیده آزاد هستند.»
در فراز پایانی این فراخوان نیز آمده است: شعر و داستان به زبان‌های دیگر و همچنین آثار ارسال‌شده در حوزه کودک و نوجوان، مستندنگاری، پژوهش و نقد ادبی در صورتی که پس از تایید توسط کارگروه‌های تخصصی به حدّنصاب لازم برسند در مجموعه‌هایی جداگانه به چاپ خواهند رسید.
پس از پایان مهلت ارسال اثر، آثار رسیده از هر استان برای بررسی و تایید مالکیت صاحب اثر، از سوی کارگروه تخصصی به سرپرستی دبیران منتخب استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آثار تاییدشده از هر استان به صورت جداگانه در قالب یک کتاب به چاپ خواهد رسید. آثار استان‌هایی که تعداد آن‌ها به حدّنصاب لازم نرسد با آثار استان یا استان‌های دیگر تجمیع خواهد شد.

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین