۱۱۰۳ کودک زنجانی از خدمات بهبود تغذیه‌ای بهره‌مند شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۱۰۳ کودک زیر پنج سال زنجانی از خدمات بهبود تغذیه این نهاد بهره‌مند شده‌اند که در این خصوص بیش از ۹ میلیارد و ۹۰ میلیون ریال از محل منابع داخلی کمیته امداد هزینه شده است.

به گزارش کودک پرس ، هدایت صفری افزود: از مجموع کودکان تحت پوشش، ۴۳۸ نفر در مناطق محروم و کم برخوردار استان ساکن هستند که برای تهیه سبد غذایی این کودکان سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال هزینه شده است.
وی اظهار داشت: به‌منظور کمک به تغذیه ۲۰ مادر باردار و شیرده نیازمند در سطح این استان ۱۷۶میلیون و ۱۲۰هزار ریال در طی ۹ماهه سال جاری هزینه شده است.

این مسئول اضافه کرد: در طرح کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال گروه های هدف از طریق مراکز و خانه‌های بهداشت استان شناسایی‌ و به دفاتر کمیته امداد در سطح این استان معرفی می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان ادامه داد: علاوه بر آن این نهاد ۱۷۰نفر از مددجویان تحت حمایت را در قالب سایر گروه های هدف تحت پوشش دارد که از این تعداد ۴۵ نفر بیماران خاص و صعب العلاج، پنج نفر پیوند اعضا، ۲۵نفر بیمار دیابتی و ۹۵ نفر دیگر از بیماران داخلی حاد هستند که برای تهیه سبد غذایی این افراد نیز مبلغ یک میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال هزینه شده است.
وی یادآوری کرد: در مجموع برای کمک به بهبود تغذیه، یک هزار و ۱۰۳ کودک زیر پنج سال، ۲۰مادر باردار و شیرده و۱۷۰نفر از سایر گروه ها در استان زنجان از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیو ن ریال هزینه شده است.

صفری افزود: خدمات درمانی و بهداشتی این نهاد در قالب سرفصل‌های مختلف بر اساس نیاز جامعه هدف ارائه می‌شود که این مهم در راستای ارتقای شاخص‌های بهداشتی گروه های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان خاطرنشان کرد: خیران و نیکوکاران می توانند کمک های نقدی خود را برای تامین هزینه های بهداشتی و درمانی و نگهداری گروه های تحت پوشش از طریق درگاه الکترونیکی #۰۲۴*۸۸۷۷*و یا با مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان اقدام کنند.

 

هم اکنون ۳۴ هزار و ۲۴۹ نفر تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند، که در مجموع ۴٫۱ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

 

 

 

منبع: ایرنا