۴۹۰ کودک در سیستان و بلوچستان زیر پوشش بهزیستی هستند

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۹۱ کودک زیر ۱۸ سال در این استان از خدمات حمایتی بهزیستی برخوردار هستند.

به گزارش کودک پرس ، مریم لکزایی اظهار داشت: از این تعداد ۳۰۵ کودک در خانواده های جایگزین و ۱۸۶ کودک نیز در مراکز شبه خانواده زندگی می کنند.
وی افزود: ۱۶ مرکز شبه خانواده در شهرهای زاهدان، زابل و چابهار وجود دارد که ۱۳ مرکز به صورت غیردولتی و با حمایت خیران اداره می شود.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه براساس تعریف یونسکو، کودک به افراد زیر ۱۸ سال گفته می شود ادامه داد: کودکان دختر و پسر زیر ۶ سال که خانواده هایشان صلاحیت نگهداری از آنان را ندارند در شیرخوارگاه زندگی می کنند.

وی تصریح کرد: همچنین کودکان ۶ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال به صورت جداگانه در مراکز دخترانه و پسرانه نگهداری می شوند.
لکزایی خاطر نشان کرد: از آنجایی که زندگی کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در محیط خانواده در کنار اقوام آنان برای ما اولویت دارد سعی می کنیم به جای افزایش مراکز شبه خانواده، کودکان را به خانواده های جایگزین بسپاریم.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک ۳۰۵ نفر از این کودکان در سطح استان در خانواده های جایگزین که شامل اقوام درجه یک آنان است زندگی می کنند و بهزیستی ماهیانه ۴۲۰ هزار تومان به عنوان کمک هزینه نگهداری از این کودکان در اختیار خانواده ها قرار می دهد.

 

لکزایی خاطر نشان کرد: تمامی این کودکان سالم هستند و به دلیل نداشتن سرپرست و یا عدم صلاحیت خانواده زیر پوشش حمایتی بهزیستی قرار دارند.

 

 

 

 

منبع: ایرنا